HARMAN KARDON REMOTE APP

HARMAN KARDON REMOTE APP
Program, który z każdego smartfona robi pilota do sterowania sprzętem Harmana

Aplikacja Harman Kardon Remote App, którą można sobie bezpłatnie ściągnąć na smartfon lub tablet, pozwala przy pomocy własnego gadżetu kontrolować wszystkie urządzenia tej marki, przystosowane do pracy w sieci domowej.

Na urządzenia iOS (Apple)) ściąga się ją z iTunes App Store (https://itunes.apple.com), a na gadżety z Androidem – z serwisu Google Play (https://play.google.com). Jednak aplikacja nie tylko sprawia, że smartfon lub tablet zaczyna pełnić funkcję centralnego pilota, sterującego domową siecią rozrywki. Dzięki niej muzyka z każdego urządzenia mobilnego, komputera lub NAS (Network-attached Storage) może być bezprzewodowo kierowana do każdego z posiadanych urządzeń audio. Wystarczy, że jest ono włączone i widoczne na panelu sterującym aplikacji, wyświetlanym na ekranie smartfonu lub tabletu. Wówczas aplikacja identyfikuje je i łączy się z nim, a jeśli urządzenie ma dodatkowe opcje (np. korekcję dźwięku przy użyciu presetów typu jazz, pop, muzyka klasyczna, włączanie dźwięku przestrzennego), otwiera możliwość korzystania z nich. Remote App pomaga też zarządzać połączeniami bezprzewodowymi – można się dzięki niej przełączać pomiędzy Blootoothem, Airplay’em i DLNA, o ile urządzenie je posiada.

Aplikacja wchodzi również w rolę odtwarzacza muzyki, umożliwiając tworzenie playlist i korzystanie z biblioteki.

Na dziś w pełni kompatybilne z aplikacją pilotową Harman Kardon są modele HK BDS 280, BDS 580, SB26, Sabre SB35, Aura, Onyx, Go+Play Wireless, AVR 170, AVR 1700, AVR 270, AVR 2700, AVR 370, AVR 3700, AVR151, AVR1510, AVR161, AVR1610, AVR171, AVR1710, BDS 275, BDS 575, BDS 277 i BDS 577.

Produkty, których połączenie z siecią możliwe jest tylko za pomocą przewodu, jak odbiorniki AVR serii 70 czy kino domowe serii BDS 75 i 77, mogą się znaleźć pod kontrolą aplikacji pod warunkiem przyłączenia przewodem ethernet do routera sieci domowej, natomiast sterowane przez Wi-Fi (AVR 370, AVR 3700) –przewodowego lub bezprzewodowego połączenia z tą siecią. Aplikacja Harman Kardon Remote App jest bezpłatna.


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj