HARMAN x SIRI x GOOGLE NOW

HARMAN x SIRI x GOOGLE NOW
Komendy głosowe w głośnikach przenośnych koncernu Harman

Obsługa Siri i Google Now przez głośniki przenośne marek koncernu Harman to jedna z ciekawszych funkcjonalności, którymi dysponują. Komendy głosowe to kierunek rozwoju sprzętu, którym inżynierowie Harmana zajmują się już od pewnego czasu. Opcję tę posiadają wszystkie głośniki przenośne JBL (Go, Clip, Flip, Charge 2, Pulse, Xtreme) oraz Harman Kardon (HK Onyx Studio, HK Go+Play). To standardowe wyposażenie tych głośników, dostępne już w pierwszej ich generacji.

W celu uruchomienia komend głosowych wystarczy jedynie połączyć z głośnikiem swój telefon za pośrednictwem Bluetooth i dłużej przytrzymać przycisk telefonu. W ten sposób uruchomione zostaje Siri (iOS) czy Google Now (Android), z którego można korzystać bez ograniczeń.

Warto zwrócić uwagę, że przycisk telefonu na wszystkich głośnikach przenośnych marek koncernu Harman jest przyciskiem multifunkcyjnym. Można za jego pomocą odbierać i kończyć rozmowy telefoniczne, pauzować i wznawiać odtwarzanie muzyki oraz uruchamiać funkcjonalność komend głosowych. Ponieważ priorytetową funkcjonalnością w głośnikach są rozmowy telefoniczne i odtwarzanie muzyki, dlatego tym działaniom przypisane zostało krótkie naciśnięcie przycisku telefonu, długie przytrzymanie tego samego przycisku jest natomiast przypisane komendom głosowym. To ciekawe rozwiązanie, z którego coraz chętniej korzystają młodzi ludzie.

Koncern Harman planuje w przyszłości jeszcze większe zintegrowanie komend głosowych z głośnikami przenośnymi, a nawet ich obsługę za pomocą komend głosowych.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj