HARMAN KARDON OMNI

HARMAN KARDON OMNI
Do sprzedaży trafia Omni - bezprzewodowy system multiroom 24/96. Dzisiaj w warszawskim salonie Luxury Art Cinema odbyła się jego premiera 

Linia produktów Harman Kardon Omni to zupełnie nowa kategoria – bezprzewodowy system multiroom audio HD. Pozwala przenosić muzykę z pokoju do pokoju jedynie za pomocą dotknięcia jednego przycisku. Czysty i wyraźny dźwięk wypełni wszystkie pomieszczenia w domu, a słuchanie muzyki stanie się znacznie prostsze dzięki bezprzewodowemu przesyłaniu danych.

Dla kogo taki system audio? Dla tych entuzjastów muzyki, którzy cenią media HD i najlepszą jakość oraz czysty, realistyczny dźwięk. Dzisiejsza technologia bezprzewodowa wymaga możliwości podłączenia wielu złożonych urządzeń. W rezultacie odbiorcy wymagają więcej od domowego audio. Harman Kardon Omni odpowiada na te potrzeby i oferuje: przesyłanie danych z różnych urządzeń, szybki i jednolity dostęp do jakości HD, słuchanie tej samej muzyki we wszystkich pokojach lub innej muzyki w różnych pokojach, a nade wszystko nie wymaga łączenia za pomocą kabla i umożliwia kontrolę muzyki za pomocą dostępnej aplikacji.

W przeciwieństwie do wielu innych bezprzewodowych systemów przesyłu danych, Harman Kardon Omni przesyła dźwięk w jakości studyjnej na poziomie 24-bit/96kHz oraz posiada właściwości akustyczne, których nie znajdziemy w żadnym systemie innych marek obecnych na rynku. W związku z tym można cieszyć się nie tylko wygodą połączenia bezprzewodowego, ale także wyjątkowymi wrażeniami dźwięku w wyższej rozdzielczości niż na płytach CD.

By zdefiniować swój bezprzewodowy multiroom, do dyspozycji mamy Omni 10, Omni 20 oraz Adapt.

Omni 10 i Omni 20 to dwa rodzaje głośników bezprzewodowych HD umożliwiających słuchanie tej samej muzyki we wszystkich pokojach lub różnej muzyki w różnych pokojach. Muzyka kontrolowana jest i odtwarzana za pomocą przycisku dotykowego lub za pośrednictwem aplikacji Control App. Muzyka wędruje po całym domu za pośrednictwem bezprzewodowych technologii przesyłu danych. Dźwięk natomiast wciąż pozostaje w studyjnej jakości HD (24-bit/96kHz). Moc wyjściowa to 2x 25W (bi-amp) w modelu Omni 10 oraz 4x 15W w modelu Omni 20.

Harman Kardon Adapt to bezprzewodowy adapter audio HD. Pozwala zaktualizować istniejący system do transmisji strumieniowej w jakości 24-bit/96kHz. Do zestawu kina domowego, który aktualnie posiadamy, podłączyć go możemy za pomocą przewodu, natomiast z nowymi głośnikami serii Omni, a także (od listopada 2014 roku) z Harman Kardon Aura czy Harman Kardon Onyx łączyć będzie się bezprzewodowo. Umożliwia to wówczas słuchanie tej samej muzyki we wszystkich pokojach lub różnej muzyki w różnych pokojach. Jej odtwarzanie kontrolowane jest za pomocą przycisku dotykowego lub za pośrednictwem aplikacji Control App. Harman Kardon Adapt wypełnia lukę pomiędzy efektownym sprzętem Hi-Fi, a siecią bezprzewodową. Controler App to natomiast aplikacja sterująca, zapewniająca kontrolę i ustawienia sieci bezprzewodowej bez kabla. Oprogramowanie głośników jest automatycznie uaktualniane. Posiada też wskaźnik siły sygnału dla optymalnego usytuowania głośnika.

Zgrabny design i funkcjonalność, wykorzystanie standardowej sieci Wi-Fi, wyjątkowy dźwięk i prezentacja sprawiają, że bezprzewodowe audio domowe nigdy nie brzmiało lepiej, a także nigdy nie było prostsze w konfiguracji i zarządzaniu. Działa z wykorzystaniem Blackfire Research™ – bezprzewodowej media-technologii, a aplikacja Harman Kardon, podobnie jak Bluetooth, pozwala na dostęp i bezproblemowe przesyłanie każdej muzyki z telefonu, ulubionych serwisów czy podobnych aplikacji.

Harman Kardon Omni 10 i Omni 20 użyć można jako głośniki wolnostojące w każdym pokoju naszego mieszkania. Można je także łączyć parami w celu stworzenia systemu stereo. Ponieważ system Omni jest bezprzewodowy, głośniki można w prosty sposób przemieszczać, by znaleźć idealną lokalizację.

– Harman Kardon Wireless, czyli bezprzewodowy system audio HD, reprezentuje najwyższy poziom skalowalności, jakości i personalizacji dla domowego audio – mówi Michael Mauser, prezes Lifestyle Division, HARMAN. – A wszystko to bez wyrzekania się wspaniałego dźwięku czy pięknego, postępowego designu. Nasza seria Omni sprawia, że na naszych oczach dokonuje się rozwój, ale bez kompromisów w jakości dźwięku czy estetyce – kontynuuje.

Dodatkowo przycisk Link (/) pozwala odtwarzać muzykę z wielu źródeł dźwięku – jego pojedyncze wciśnięcie umożliwia wybór ulubionej piosenki, a dłuższe przytrzymanie uruchamia funkcję party mode, gdzie wszystkie głośniki odtwarzają tą samą muzykę. To prosta kontrola dźwięku pomiędzy pokojami.

Harman Kardon Omni to pierwsza linia produktów, która będzie rozwijana poprzez aplikację tworzoną przez społeczność Harman Developer Community (developer.harman.com). Zaczynając od jesieni tego roku, członkowie społeczności będą mieli dostęp do potrzebnych narzędzi oprogramowania, wspierając tym samym tworzenie, testy i rozpowszechnianie aplikacji. Takie zaangażowanie pozwoli odkrywać nowe drogi rozwoju systemu multiroom audio firmy Harman Kardon.

Produkt dostępny będzie w sprzedaży od listopada, a jego cena wynosić będzie: Harman Kardon Omni 10 – 849 zł, Harman Kardon Omni 20 – 1299 zł oraz Harman Kardon Adapt – 549 zł.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj