HEOS BY DENON

HEOS BY DENON
Wielostrefowy bezprzewodowy system audio. Szczegóły w informacji prasowej Horn Distribution, polskiego przedstawiciela Denona

Denon, jeden z wiodących na świecie producentów wysokiej jakości systemów domowej rozrywki, przedstawia z ogromnym zadowoleniem nowy, bezprzewodowy system dźwiękowy multiroom – HEOS by Denon. Podłącz go w prosty sposób do istniejącej sieci Wi-Fi, by zapewnić sobie dźwięk uznanej jakości Denon w dowolnym, lub wszystkich ze swoich pomieszczeń w domu przy użyciu wygodnej i nowoczesnej aplikacji dla Twojego smartfona lub tabletu z systemem iOS lub Android. Za sprawą nowocześnie zaprojektowanych głośników o kompaktowych rozmiarach, HEOS odtworzy Twoją ulubioną muzykę z najlepszych serwisów muzycznych online z całego świata. Także wliczając w to najważniejsze źródła w chmurze, podłączonej pamięci USB, Twoich własnych zasobów sieciowych i z dowolnego urządzenia smart – w tych pomieszczeniach, które wybierzesz, by słuchać muzyki.

Wprowadzenie produktów systemu HEOS by Denon, ustalone na sierpień 2014 roku, będzie obejmowało trzy bezprzewodowe odtwarzacze strefowe (w zakresie cenowym od 1295 – 2495 zł). Wszystkie odtwarzacze zaoferują łatwy dostęp do najbardziej popularnych serwisów muzycznych i przyjazny sposób konfiguracji Wi-Fi, z jedną aplikacją sterującą muzyką w całym domu. Aplikacja będzie dostępna zarówno dla systemu iOS jak i Android. Opcjonalny punkt dostępowy rozszerzający zasięg sieci będzie również oferowany, by poprawić i rozszerzyć istniejącą bezprzewodową sieć w domu (sprzedawany oddzielnie w późniejszym terminie).

„HEOS reprezentuje kolejną ewolucję w produktach marki Denon, firmy która od ponad 100 lat jest liderem tworzenia urządzeń o najwyższej jakości dźwięku, liderem wdrażania nowoczesnych technologii i innowacyjnych produktów sprawiających, że klienci o nie pytają i pożądają ich”, powiedział Brendon Stead, Denon Vice President of Product Development. „Świetnie wyglądające głośniki systemu HEOS potrafią odtwarzać muzykę z Twojego smartfona. Jeśli posiadasz więcej niż jeden głośnik, mogą pracować w systemie multiroom w całym domu. To idealne rozwiązanie audio umożliwiające dzisiejszym zaganianym użytkownikom doświadczenie prawdziwego dźwięku Denon przy wykorzystaniu ich ulubionych serwisów muzycznych.”

Dźwięk

• Synchronizacja dźwięku na poziomie audiofilskim. System został zaprojektowany przy użyciu nowych technologii oferujących niesamowity poziom synchronizacji, taki który zadowoli nawet wymagających audiofilów.

• Najwyższej jakości optymalizacja audio DSP. Denon w ramach partnerstwa z Waves Audio, wiodącym na świecie developerem technologii profesjonalnego przetwarzania sygnału cyfrowego (DSP). HEOS będzie wykorzystywał technologię MaxxAudio® by Waves, zaawansowany zestaw usprawnień dźwięku, specjalnie dostosowany tak, by dostarczyć absolutnie najwyższej jego jakości.

• Lepsza konstrukcja akustyczna. Ekspercka wiedza Denon została użyta, by zaspokoić specyficzne potrzeby dzisiejszego mobilnego i korzystającego z technologii przenośnych audio miłośnika muzyki.

Łatwość obsługi

Wyjmij urządzenie z pudełka, podłącz zasilanie, a głośnik HEOS obudzi się do życia przy użyciu prostej, intuicyjnej i dobrze zaprojektowanej aplikacji sterującej Denon Controller App dla urządzeń iOS i Android. Dzięki temu w łatwy i wygodny sposób możesz obsługiwać odtwarzacze z często używanych przez siebie urządzeń. Pracując z istniejącą siecią domową Wi-Fi, odtwarzacze łączą się bezproblemowo w całym domu. W ciągu zaledwie jednej minuty możesz zacząć cieszyć się dźwiękami swoich ulubionych utworów wypełniających pomieszczenie – bez konieczności podłączania kabla Ethernet.

Połączenie Wi-Fi jest kluczem do jakości odtwarzania, Denon użył maksymalnie możliwych nowoczesnych rozwiązań dwuzakresowego Wi-Fi. System posiada zintegrowane rozwiązanie dwuzakresowe Wi-Fi 802.11n dla najszerszego pasma i zasięgu, co daje swobodę i elastyczność w umieszczaniu urządzeń HEOS gdziekolwiek w domu. System Denon unika znanych źródeł zniekształceń pochodzących z Wi-Fi o pojedynczym pasmie, urządzeń Bluetooth, kuchenek mikrofalowych, zestawów monitoringu dzieci i telefonów bezprzewodowych.

Jeśli trzeba przezwyciężyć trudne warunki pracy dla Wi-Fi związane ze słabym zasięgiem lub istnieje potrzeba stworzenia sieci po raz pierwszy, Denon może zaoferować gotowe rozwiązanie w postaci HEOS Extend. Urządzenie to wyróżnia się tym, że wzmacnia dodatkowo całą domową sieć dla wszystkich urządzeń Wi-Fi.

Urządzenia HEOS posiadać będą wbudowaną obsługę w języku polskim.

Odtwarzanie treści

Zaraz po konfiguracji możesz spokojnie usiąść i cieszyć się nowymi wrażeniami i dostępem do światowych zasobów dostarczanych przez serwisy muzyczne. HEOS pozwala na odtwarzanie przez USB lub z dysku NAS, ale także umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki zapisanej na dysku twardym komputera, czy napędach NAS. Odtwarzaj zawartość lokalnie, do pojedynczego bezprzewodowego głośnika Denon lub wszystkich bezprzewodowych głośników Denon bez straty nawet pojedynczego dźwięku, dzięki doskonałej synchronizacji kanałów audio.

W kolejnym etapie przedstawiania systemu HEOS by Denon pojawia się kolejne produkty rozszerzające możliwości systemu, tj. przedwzmacniacz, który umożliwi rozszerzenie funkcjonalności istniejących systemów audio, czy wzmacniacz, który pozwoli na dołączenie pasywnych głośników i stworzenie stref na zewnątrz. Urządzenia te będą dostępne w kolejnych miesiącach, a także będą pojawiać się w 2015 roku i później wraz z rozwojem systemu. Produkty będą dostępne u wybranych dealerów Denon.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj