HiFiMAN Edition S

HiFiMAN Edition S
Do sprzedaży trafiają nowe słuchawki Edition S. To najtańszy model w ofercie marki i jedyne wyposażone w przetworniki dynamiczne.

W dotychczasowej palecie produktowej HiFiMANa brakowało lekkich i stosunkowo tanich audiofilskich słuchawek nausznych o konstrukcji zamkniętej. Edition S skutecznie wypełnia tę lukę wyznaczając nowy standard dla słuchawek przenośnych oferując aż 113dB realnej skuteczności przy ledwie 18 ohmach. A to wszystko przy pełnowymiarowym 50mm przetworniku dynamicznym.

Edition S – najważniejsze cechy:
• 50mm przetwornik dynamiczny o skuteczności 113dB i impedancji 18 ohm
• konstrukcja obudowy przetwornika przygotowana od odsłuchu otwartego lub zamkniętego – regulowana za pomocą klipsów zamocowanych na magnesach
• super lekki i wygodny pałąk równomiernie rozkładający nacisk na całą powierzchnię głowy
• asymetryczne hybrydowe (połączenie perforowanej skóry i weluru) nausznice zainspirowane nausznicami z modeli HE-400i oraz HE-560
• kabel z mikrofonem i uniwersalnym sterowaniem dla iOS / Android / Windows
• waga całości to mniej niż 250 gram

Wysoka wydajność

Dzięki efektywności na poziomie 113dB oraz 18-omowej impedancji, Edition S mogą być bezproblemowo wysterowane przez każde przenośne źródło sygnału słuchawkowego – jak odtwarzacze przenośne czy smartfony – bez wyraźnie zauważalnych skaz w brzmieniu! 50mm przetworniki dynamiczne dostrojone są w sposób, który pozwala im dostarczać brzmienie zbliżone do referencyjnego.

Uniwersalna konstrukcja – otwarta lub zamknięta

Edition S to pierwsze w historii firmy słuchawki i jedyne w tej cenie łączące w sobie dobrodziejstwa konstrukcji otwartej oraz zamkniętej. Dzięki montowanym na magnes klipsom zasłaniającym przetwornik szerokie możliwości regulacji brzmienia leżą od tej pory w rękach użytkowników.

Po zdjęciu klipsów możemy otrzymać dźwięk bardziej przestrzenny i szerszą scenę muzyczną, a przy tym nasze uszy będą lepiej wentylowane. Z kolei założenie klipsów pozwoli na odsłuch w miejscach, gdzie hałas nie pozwala na korzystanie z otwartych konstrukcji.

Ergonomia – wyjątkowy pałąk i pady

Oddzielnym elementem ergonomii jest pałąk. Jeden z pierwszych prototypów Edition S został odrzucony na etapie projektowania z uwagi na niejednakową siłę nacisku, jaką pałąk wywierał na głowę słuchającego. Ta niedogodność została w odpowiednim momencie dostrzeżona i naprawiona. W finalnej wersji produktu nacisk został równomiernie rozłożony na każdym miejscu przylegania słuchawek. Asymetryczne nausznice podobnie jak w HE-1000, dostosowane są do kształtu ludzkiego ucha. Dzięki temu mogą być wykorzystywane w długich sesjach odsłuchowych.

Stara szkoła, nowa jakość

Każdy egzemplarz Edition S jest wyprodukowany według najbardziej rygorystycznych standardów, które odpowiadają za jakość flagowych modelów: HE-1000 i Edition X. Nowoczesny i elegancki jednocześnie wygląd jest zasługą pracy biura projektowego HiFiMANa mieszczącego się w amerykańskim Bostonie.

Lekkie z obsługą każdego smartfona

Przy wadze jedynie 248 g, Edition S mogą być z łatwością przenoszone i przechowywane w dołączonym pokrowcu przenośnym. Idealne rozwiązanie dla miłośników muzyki poza domem.

Aby zwiększyć wygodę, Edition S wyposażono w pilota sterującego smartfonami działającymi na systemach iOS i Android. Pilot pozwala na regulację głośności oraz odtwarzanie i zatrzymywanie muzyki. Kabel wyposażony jest w mikrofon.

Dźwięk

Wyjątkowo zaawansowane technologicznie i brzmieniowo HE-1000 zostały bardzo wysoko ocenione przez krytyków i klientów na całym świecie – coraz częściej można było usłyszeć opinię, że są to najlepsze słuchawki na świecie. Za mniej niż jedną dziesiątą ich ceny Edition S prezentują rodzinną szkołę brzmienia, z której znany jest HiFiMAN. To dźwięk niezwykle bogaty, głęboki, dynamiczny, a jednocześnie lekki. Do tej pory takiego brzmienia próżno było szukać w słuchawkach dynamicznych. Dzięki swojemu doświadczeniu HiFiMAN-owi udało się połączyć zalety konstrukcji dynamicznych z brzmieniowymi walorami konstrukcji planarnych.

Cena: 1345 zł

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj