HiFiMAN SUPERMINI

HiFiMAN SUPERMINI
Bardzo lekki, bardzo cienki i bardzo wytrzymały przenośny odtwarzacz DSD. Cena - 2199 złotych.

Najdłuższy czas pracy akumulatora wynoszący 22 godziny przy odtwarzaniu DSD, moc 0,3 W przy 32 ohmach, waga 70 gramów, grubość 8, 5 milimetra – to kombinacja parametrów, jakich światowy rynek audiofilskich odtwarzaczy przenośnych jeszcze nie widział.

Supermini – najważniejsze cechy:
• front i obramowanie wykonane z jednego płata aluminium
• superenergooszczędny wyświetlacz OLED o podwyższonym kontraście
• system operacyjny Taichi 2.0
• oddzielne wyjścia: zbalansowane i klasyczne
• sekcja analogowa oparta na 8 op-ampach
• zniekształcenia THD: 0.04%
• moc wyjściowa: 320mW / 32 ohmy (wyjście zbalansowane)
• napięcie wyjściowe: 4.2V
• stosunek sygnał/szum: 102dB
• możliwość dokupienia pamięci SD do 256GB
• obsługa gapless – aktualizacja oprogramowania do końca roku
• odtwarzane formaty: WAV, FLAC, AIFF, APE, MP3, OGG, AAC, WMA, ALAC – wszystkie do 24 bitów / 192 Khz oraz DSD64 (DSF, DFF)
• przenośne wymiary: 45mm (szer.) x 8.5mm (gł.) x 104mm (wys.)
• żywotność akumulatora: do 22 godzin
• waga: 70g

Cena: 2199 zł

Supermini – szczegółowy opis

HiFiMAN SuperMini to jeden z najmniejszych dostępnych obecnie na rynku audiofilskich odtwarzaczy przenośnych hi-fi, czerpiący z wieloletniego dziedzictwa firmy HiFiMAN – pioniera na rynku tych urządzeń. Łączy w sobie prostotę i elegancję formy, dopracowane na przestrzeni lat brzmienie, oraz niezbędną funkcjonalność.

Inżynierowie HiFiMAN-a spędzili lata nad projektem SuperMini, którego sercem jest zintegrowany procesor działający na zasadzie znanej z HM700. Urządzenie to składa się z zintegrowanego przetwornika DAC, dekoderów audio-video oraz kontrolera pracy urządzenia, czyli procesora, którego moc wykorzystywana jest do pracy systemu operacyjnego. HiFiMAN postanowił skorzystać z mocy obliczeniowej prostego wielofunkcyjnego procesora, ale napisał dedykowane doń oprogramowanie praktycznie od podstaw.

Praca przetwornika DAC oraz dekodera audio została gruntownie zmieniona, dzięki napisaniu od podstaw firmware’u i sterowników. System operacyjny Taichi UI jest o tyle wyjątkowym oprogramowaniem, że przez ponad 95 procent czasu działa w trybie „single thread”, czyli jednowątkowym, co pozwala na pełne wykorzystanie zasobów wyłącznie przez proces odtwarzania muzyki wraz z korekcją zniekształceń jitter. A to skutkuje bardzo mocnym ograniczeniem zniekształceń dźwięku.

Jest to najważniejszy powód, dla którego HiFiMAN zdecydował się rozwijać własny system operacyjny i zarzucił próby korzystania z Linuksa czy też Androida.

Pełnowymiarowe słuchawki? Żaden problem!

W konstrukcji SuperMini wykorzystano aż osiem op-ampów, które są w stanie osiągnąć napięcie wyjściowe na poziomie 4.2V oraz moc 320mW przy impedancji 32 om. Pozwala to na wysterowanie większości pełnowymiarowych słuchawek nausznych i wokółusznych.

SuperMini to jeden z najmniejszych przenośnych audiofilskich odtwarzaczy – waży tylko 70 gram. Do tego jest jednym z najoszczędniejszych – bateria Supermini jest w stanie działać bez ładowania nawet przez 22 godziny. To wystarczająca ilość czasu, aby dotrzeć samolotem z Warszawy do Nowego Jorku, i stamtąd wrócić. To wystarczająco długo, by dziewięciokrotnie obejrzeć „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”. To także wystarczy, aby aż 24 razy przesłuchać „Wariacje Goldbergowskie” Bacha.

Gama odtwarzanych formatów plików jest wystarczająco szeroka, by nie mieć słabych punktów. Znajdują się w niej formaty PCM do 24-bit/192kHz ze wszystkimi kodekami bezstratnymi oraz pliki DFF i DSF.

Nowy odtwarzacz HiFiMAN-a łączy w sobie prostotę i elegancję. Za całą obsługę odpowiada kilka fizycznych przycisków, co jest dobrym standardem u HiFiMAN-a – obsługa Supermini także zimą to sama przyjemność. Wyświetlacz OLED – cieńszy i lżejszy od LCD – gwarantuje głębszą czerń oraz szerokie kąty widzenia. Wykonana w technologii CNC aluminiowa obudowa jest odpowiednio wytrzymała, by właściciel Supermini nie obawiał się zabrać go dosłownie wszędzie.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj