HILARY HAHN PLAYS CHARLES IVES

HILARY HAHN PLAYS CHARLES IVES
Pytanie za 100 punktów - kto jest gwiazdą nowej płyty Deutsche Grammophon? Znana, ceniona, lubiana i utalentowana amerykańska skrzypaczka Hilary Hahn? Błąd! Prawdziwą gwiazdą tego albumu jest Valentina Lisitsa.

Pochodząca z Ukrainy 38-letnia artystka uchodzi za najpopularniejszą pianistkę w internecie. Jej klipy były wyświetlane już blisko 30 mln razy, a prawdziwym przebojem wśród nich jest preludium g-moll Rachmaninowa, obejrzane ponad 1,7 mln razy. To niewiarygodne, ale swoją sieciową popularnością Valentina bije na głowę samego Lang Langa, który – wydawałoby się – nie ma sobie równych w praktyce reklamowej.

Co jest kluczem Ukrainki do sukcesu? Rzecz w tym, że… nie wiadomo. Wiadomo jednak, że jako gwiazda nowych mediów stała się atrakcyjna nawet dla selekcjonerów DG, którzy postanowili skojarzyć ją z Hilary Hahn w nadziei zapewne na dobrą sprzedaż płyty z – powiedzmy szczerze – mało atrakcyjnym repertuarem. Inna sprawa, iż Hilary Hahn ma jeden drobny feler – cokolwiek nagrywa, to się… nie sprzedaje. Ostatnim ratunkiem wydaje się zatem Valentina.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj