HKTS35BQ

HKTS35BQ
Kompaktowy, stylowy zestaw kina domowego

Ten 5,1-kanałowy system na oko jest niepozorny – cztery kolumny satelitarne ważą zaledwie 1,5 kg każda przy niecałych 30 cm wysokości. Równie niewielka jest pozioma kolumna centralna, a jedynie bezprzewodowy niskotonowiec, z racji potężnej zawartości (stożkowy przetwornik o średnicy 200 mm!) zawieszonej membraną w dół, w kierunku podłogi, jest większy i waży ponad 9 kg. Ale…

Cztery dwudrożne kolumny satelitarne oraz głośnik centralny zawierają po dwa przetworniki średniotonowe o średnicy 75 mm oraz kopułkowy tweeter. Moc – 120W na kanał. Każdy z tych głośników można dyskretnie zamocować na ścianach, dzięki czemu harmonijnie wtopią się w wystrój pomieszczenia… i zbudują scenę, na której będzie się mógł popisać wzmiankowany subwoofer. Bo też niskotonowiec ze swą mocą 200 W przy paśmie 45-200 Hz potrafi wymasować plecy jak zapaśnik sumo. A będzie to robił tym lepiej, im precyzyjniej zostanie ulokowany, co niewątpliwie ułatwia bezprzewodowe sterowanie. O ile bowiem rozstawienie kolumn frontowych, kolumny centralnej i pary odpowiedzialnej za efekt surround jest proste, z subwoofertem warto się pokręcić po pokoju, w którym stoi telewizor i poeksperymentować.

Osiągnięcie doskonałego współbrzmienia subwoofera i pozostałych kolumn ułatwia też przełącznik fazy, pomocny zwłaszcza we wnętrzach o nietypowej akustyce, a zakłócenia ze strony innych bezprzewodowych urządzeń pracujących w okolicy eliminuje kodowanie przez nadajnik sygnału sterującego.

Kino domowe HKTS35BQ, Cena 3299 zł

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj