ICMA 2016: NOMINACJE

ICMA 2016: NOMINACJE
Znane są już nominacje w najnowszej edycji International Classical Music Awards

Jury składające się z przedstawicieli 17 największych europejskich tytułów prasowych specjalizujących się w muzyce poważnej wskazało 365 kandydatów do ICMA 2016. Reprezentują oni zarówno kategorię audio, jak i video. Wśród nominowanych znajdują się płyty 115 różnych wytwórni, w tym także Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz DUX-a.

Największą liczbę nominacji – 21 – zdobyła wytwórnia Harmonia. Następnie plasuje się Sony Classical (15) i BIS (14). Audite, Hyperion oraz Oehms Classics zdobyły po 12 nominacji.

115 wytwórni reprezentuje ogółem 18 krajów z Europy, Azji i Ameryki Północnej. 35 firm fonograficznych pochodzi z Niemiec, 17 z Francji, 11 z Belgii.

Prezydent ICMA President Remy Franck powiedział: „Czuję dumę i satysfakcję. Lista nominowanych pokazuje nadzwyczajną witalność przemysłu fonograficznego oraz rosnące znaczenie nagrody.”

W grudniu zostanie opublikowana short-lista z trzema finalistami w każdej kategorii. Zwycięzcy zostaną wyłonieni 20 stycznia 2016 r. Koncert i gala wręczenia nagród zaplanowana jest na 1 kwietnia w San Sebastian. Wystąpi wtedy Euskadi Symphony Orchestra conducted pod dyrekcją Juna Märkla.

Pełna lista poniżej lub tutaj

Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj