IMPREZA Z SONY

IMPREZA Z SONY
W ofercie firmy Sony pojawiły się dwa nowe imprezowe zestawy muzyczne o dużej mocy.

W ofercie firmy Sony pojawiły się dwa nowe zestawy muzyczne o dużej mocy. Modele GTK-XB5 i MHC-V77DW są idealne dla miłośników głośnych zabaw w gronie znajomych. Oba zestawy znakomicie radzą sobie z przenoszeniem atmosfery klubu do domowego salonu, czy tworzeniem festiwalowego nastroju w ogrodzie. Dzięki dużej mocy, wbudowanemu oświetleniu i wygodnej, bezprzewodowej łączności urządzenia te z pewnością znajdą się w centrum uwagi gości.

Duża moc głośników ucieszy w szczególności entuzjastów muzyki elektronicznej, którzy poprzez jedno naciśnięcie przycisku usłyszą jeszcze mocniejszy bas. Oba zestawy, bez względu na ustawienie poziomu głośności, oferują wysoką jakość dźwięku, która jest zasługą systemu interpolacji Sony DSEE (Digital Sound Enhancing Engine) poprawiającego dźwięk z plików poddanych kompresji. Aby uatrakcyjnić zabawę, można samodzielnie dobierać różne efekty świetlne i dźwiękowe do odtwarzanej muzyki.

Bas przez duże „B”

Dzięki opracowanej przez Sony technologii EXTRA BASS zestaw XB5 — młodszy brat popularnego zestawu GTK-XB7 — reprodukuje głęboki i dynamiczny bas. Zwarta, jednoelementowa konstrukcja jest obecnie o 20% mniejsza i lżejsza. Ułatwia to transportowanie urządzenia i ustawianie go w pozycji pionowej lub poziomej bez uszczerbku podstawowych cech: dużego ciśnienia akustycznego i migających efektów świetlnych.

Świecące linie na głośniku zmieniają kolory i synchronizują się z rytmem odtwarzanej muzyki. Dopełnieniem świetlnego efektu są światła stroboskopowe, tworzące dyskotekowy klimat. Poza dostępnymi wcześniej kolorami — czarnym, czerwonym i niebieskim — w ofercie pojawił się też zielony. Każdy wybierze więc coś dla siebie.

Nowe zestawy są przystosowane do zdalnej obsługi za pomocą aplikacji mobilnej SongPal[1], pozwalającej bezpośrednio wybierać efekty świetlne i zarządzać innymi ustawieniami. Choć Bluetooth® i funkcja łączenia jednym dotknięciem przez NFC eliminują konieczność podłączania przewodów, dla tradycjonalistów przewidziano też gniazdo wejścia audio.

Czy można wyobrazić sobie coś lepszego niż głośnik będący gwiazdą wieczoru? Oczywiście: dwa głośniki połączone w parę i odtwarzające dźwięk stereofoniczny. Podłączenie kolejnego zestawu XB5 za pomocą funkcji Speaker Add zapewnia podwójną przyjemność ze słuchania tego samego, znakomitego dźwięku.

Parkiet jak marzenie

Większy, bardziej wyrazisty, jednoelementowy zestaw V77 jest źródłem mocnego basu, a dzięki łatwemu w użyciu, interaktywnemu systemowi obsługi staje się sercem każdej zabawy. Zwarta konstrukcja z kółkami i uchwytem, ułatwia ustawienie go w miejscu, z którego najlepiej będzie słychać dźwięk z głośników Sound Pressure Horn. Tryb Fiestaz optymalizuje reprodukcję muzyki w przestronnym otoczeniu i przyda się podczas spotkań w gronie znajomych.

Wbudowane łącze Wi-Fi oraz technologie Google Cast™[2] i Spotify Connect umożliwiają używanie popularnych aplikacji do strumieniowej transmisji muzyki. Funkcja Wireless Party Chain pozwala na połączenie przez sieć bezprzewodową Wi-Fi do 10 urządzeń, które będą odtwarzały tę samą muzykę i generowały te same efekty świetlne, zapewniając uczestnikom zabawy maksimum wrażeń.

System oświetlenia wbudowany w zestaw V77 w rytm muzyki emituje różnokolorowe wiązki światła, ciągnące się od podłogi aż po sufit. Dostępna jest też funkcja interaktywnej obsługi gestami — taka sama jak w poprzednim modelu MHC-V7D. Do nowości należą natomiast klawisz dotykowy i funkcja indywidualnego doboru efektów świetlnych do poszczególnych funkcji. Udoskonalenia konstrukcyjne objęły też górę urządzenia: obecnie jest ona odporna na zachlapanie, co eliminuje stres wynikający z bliskości napojów.

Kolejnym ulepszeniem jest bardziej rozbudowany zestaw łączy, upraszczający odtwarzanie nagrań z różnych źródeł. Użytkownik ma do dyspozycji łącza HDMI i Bluetooth® oraz technologię NFC do nawiązywania łączności jednym dotknięciem. Oprócz tego dostępne jest wejście audio, odtwarzacz CD/DVD, port USB, 2 wejścia mikrofonowe oraz radioodbiornik FM. Czegóż chcieć więcej?

Oba modele pojawią się w sklepach w październiku 2016 r.

 

 

[1] Aplikacja SongPal pozwala grupować rozproszone po domu głośniki Sony i sterować odtwarzaniem muzyki przy użyciu łącza Wi-Fi lub Bluetooth®. Pozwala także przeglądać muzykę w transmisji strumieniowej.

[2] Google Cast jest znakiem towarowym Google Inc.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj