INDIANA LINE DIVA 262

INDIANA LINE DIVA 262
Duże monitory z Włoch. Topowy model serii Diva i rozsądna cena

Po blisko 3-letniej obecności na rynku i sukcesie sprzedażowym w Europie, Indiana Line wprowadza do sprzedaży nowy szczytowy monitor Diva 262.

Podobnie jak elementy wykończenia, także materiały użyte do budowy głośników były dotychczas stosowane w kilkukrotnie droższych produktach renomowanych włoskich i amerykańskich producentów klasy hi-end. Indiana Line np. jako pierwsza wprowadza do klasy średniej materiał Curv®, użyty do budowy głośnika średnioniskotonowego.

Indiana Line Diva – konstrukcja

Budowa zespołu głośnikowego Indiana Line Diva opiera się na tradycyjnym połączeniu przetworników średnio- i niskotonowych z całkowicie autorskimi rozwiązaniami dla sekcji wysokotonowej.

Trójdrożna smukła konstrukcja kolumn podłogowych z przednim bass-refleksem pozwala na bardzo wygodne rozlokowanie kolumn w pomieszczeniu – bez strat dla jakości dźwięku i codziennego życia. Obudowa z grubej, 18-milimetrowej płyty MDF wzmacniana wieńcami o grubości 15 mm zapewnia przetwornikom wysoką stabilność, która gwarantuje niski poziom zniekształceń dźwięku. Dodatkowo głośnik wysokotonowy został otoczony specjalną formą gumowego pancerza, który oddziela tweeter od wszelkich drgań obudowy, wzbudzających głośniki średnio- i niskotonowe.

Za siłę niskich i średnich tonów odpowiada przetwornik 173 mm z materiału Curv® umieszczony w aluminiowym koszu. To konstrukcja absolutnie unikatowa w tym przedziale cenowym. Dotychczas tak zaawansowane rozwiązania występowały w zdecydowanie droższych zespołach głośnikowych.

Indiana Line Diva – brzmienie

Sygnatura brzmieniowa serii Diva wyraża się w dominującej roli średnicy nad wysokimi, jak i niskimi tonami. Rewelacyjna rozdzielczość z lekkim ociepleniem i bez żadnej natarczywości pozwala sycić się naturalnymi, żywymi wokalami bez tendencji do osiadania w basach.

Brak jakichkolwiek wyostrzeń, przejaskrawień i retuszów w wysokich rejestrach przy jednoczesnej selektywności dźwięków i barwy oraz dużej przestrzenności generowanej sceny to świadectwo wysokiej kultury kształtowania przekazu.

Niskie tony w serii Diva to zupełnie nowa jakość w tej klasie. Bas jest szybki, mocny i zróżnicowany. Zadowoli zarówno entuzjastów dźwięku stereo, jak i miłośników kina domowego wysokiej klasy, szukających potężnych wrażeń.

Indiana Line Diva 262 piano black – 2 795 zł (para)

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj