INDIANA LINE TESI 560 MK II

INDIANA LINE TESI 560 MK II
Kolumny z nowym głośnikiem wysokotonowym w starej cenie

Indiana Line, włoski producent wysokiej klasy kolumn do stereo i kina domowego, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowej wersji najlepiej sprzedającego się produktu na rodzimym rynku.

Seria Tesi to najważniejsza linia produktów na rodzimym dla marki włoskim rynku. Wysoki poziom sprzedaży na wszystkich europejskich rynkach umożliwił Indiana Line utrzymanie bardzo konkurencyjnej ceny modelu 560, w przeciwieństwie do innych producentów, którzy sukcesywnie podnoszą ceny swoich produktów. Ale to wciąż za mało dla producenta, który jest zwolennikiem tworzenia produktów bezkonkurencyjnych w relacji cena-jakość.

Dlatego Tesi 560 w wersji MK II została wyposażona w nowy głośnik wysokotonowy, przeniesiony prosto z topowej serii Diva, gdzie używany jest w ponad dwukrotnie droższych kolumnach podłogowych. Cena pozostała jednak niezmieniona.

Za zakres średnio- i niskotonowy w dalszym ciągu odpowiadają przetworniki z membranami polipropylenowymi wzmacnianymi domieszką krzemianu miki, wyposażone w korektor fazy i dwukrotnie mocniejszy magnes w stosunku do serii Nota.

Indiana Line Tesi – brzmienie

Brzmienie serii Tesi przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom lekko ocieplonego basu i średnicy połączonych z przebogatym i zróżnicowanym pasmem wysokich częstotliwości. Ton brzmienia Tesi nadaje bez dwóch zdań najlepszy w tym przedziale cenowym głośnik wysokotonowy.

Dzięki niemu Tesi generuje wielowymiarową scenę muzyczną – już nie tylko w szerokości i wysokości, ale także w głębi planów, co do tej pory było domeną znacznie droższych zespołów głośnikowych. Dzięki unikalnej konstrukcji zwrotnicy z filtrami o łagodnych zboczach bezkonkurencyjne jest odtwarzanie przełomu średnich i wysokich tonów, co faworyzuje akustykę instrumentów gitarowych, dętych oraz wokali.

Całość dopełnia bas, który bez dwóch zdań zasługuje na miano audiofilskiego. Precyzyjnie dociążony, o ciepłej barwie, zbliża reprodukcję niskich tonów z Tesi do audiofilskiego ideału w zajmowanym segmencie cenowym.

Indiana Line Tesi 560 MK II – specyfikacja

Obudowa:
• wykonana z grubych płyt MDF,

• podwójnie wzmacniana: wewnątrz poprzecznymi wzmocnieniami redukującymi niechciane rezonanse, na zewnątrz dodatkową płytą z MDF dla lepszej sztywności poprzecznej; całość skutecznie redukuje rezonanse, których źródłem jest praca przetworników średnio i niskotonowych,

• płyta frontowa pokryta gumowanym materiałem redukującym niechciane odbicia dźwięku; cokół zintegrowany z obudową dla lepszego tłumienia rezonansów od podłogi

• wypełnienie: syntetyczne, żywiczne, wzmacniane włókno poliestrowe wybitnie odporne na: rozciąganie, przesuszenie i wilgoć; zmodyfikowane pod kątem współpracy z systemami bass-refleks

Zwrotnica:
• z filtrami o złagodzonych zboczach – przystosowana do pracy z każdym wzmacniaczem o impedancji 4-8 ohm

Sekcja niskotonowa:
• 160mm głośnik niskotonowy z polipropylenową membraną wzmacnianą krzemianem mikowym* i korektorem fazy (dwukrotnie większy magnes w stosunku do serii NOTA)

Sekcja średniotonowa:
• 160mm głośnik średniotonowy z polipropylenową membraną wzmacnianą krzemianem mikowym* i korektorem fazy (dwukrotnie większy magnes w stosunku do serii NOTA)

Sekcja wysokotonowa:
• 26mm przetwornik z jedwabiu obrabianego cieplnie i usztywnianego; napędzany magnesem neodymowym
• prawidłowa praca głośnika wysokotonowego jest regulowana przez wentylowaną komorę rezonansową

Inne:
• możliwość podłączenia bi-wiring
• wszystkie przetworniki ekranowane

Ceny za parę:
Indiana Line Tesi 560 – 2595 złotych

Dostępne kolory:
wiśnia, ciemnoszary dąb

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj