International Contemporary Ensemble (ICE) to formacja muzyki współczesnej, która bazuje w Nowym Jorku i Chicago. Wykonuje szeroki i różnorodny repertuar obejmujący kameralistykę, kompozycje elektro-akustyczne i improwizowane oraz dzieła multimedialne.
Zespół został założony w 2001 roku przez Claire Chase, flecistkę będącą także jego dyrektorem wykonawczym. Pierwszy koncert zespołu, złożonego głównie z wychowanków Oberlin Conservatory w Ohio, odbył się w Three Arts Club w Chicago w styczniu 2002 roku. W następnym roku doszło do premierowego występu w Nowym Jorku w Miller Theatre. Od tamtego czasu ICE dzieli swoją aktywność między Nowym Jorkiem a Chicago.
Formacja ma już na swoim koncie ponad 500 prawykonań, w tym wielu utworów zamówionych lub też powstałych podczas takich programów rezydencjalnych, jak 21st Century Young Composers Project i ICElab. Zespół prezentuje jednak nie tylko premiery dzieł zamówionych u młodych kompozytorów w początkach swoich karier. Miał okazję po raz pierwszy przedstawić publiczności wiele dzieł uznanych światowych sław muzyki współczesnej, do których należą m.in.: Georges Aperghis, Alvin Lucier, Pauline Oliveros, John Zorn, David Lang, Liza Lim, Dai Fujikura, Chaya Czernowin, Julio Estrada, George Lewis, Anna Thorvaldsdottir i Carla Kihlstedt.
ICE dał się już poznać publiczności Lincoln Center Festival (Nowy Jork), Musica Nova Helsinki (Finlandia), Wien Modern (Austria), Acht Brücken Music for Cologne (Niemcy), La Cité de la Musique (Paryż), Darmstädter Ferienkurse (Niemcy), Mostly Mozart Festival (Nowy Jork), a także podczas tournee po Japonii, Brazylii i Francji. Zespół był również MCA Chicago, Mostly Mozart Festival, New York University, Columbia College (Chicago) oraz Conservatorio de las Rosas (Morelia, Meksyk).
Formacja jest stale zmieniającą się grupą 34 artystów, wśród których są muzycy grający m.in. na instrumentach skrzypcowych, dętych drewnianych, perkusyjnych i klawiszowych. Jest w niej także miejsce dla wokalistów oraz light i sound dizajnerów. ICE jest w dużym stopniu samowystarczalna od strony zarządzania, produkcji koncertowych, marketingu, organizowania funduszy, technologii i systemów informatycznych.
Prezentowana kolekcja utworów jest bardzo reprezentatywna dla profilu amerykańskiego zespołu. W tej dwugodzinnej kompilacji obok utworów ekstremalnie awangardowych (Dai Fujikura czy Egdar Guzman), znajdują się też próbki twórczości artystów będących już niemal klasykami (Anna Thorvaldsdottír, Sofia Gubaidulina). Materiał jest świetnie zrealizowany i dostępny bezpłatnie w portalu Bandcamp w wielu formatach, w tym bezstratnym WAV.