iRADIO

iRADIO
18 września br. startuje muzyczny serwis streamingowy Apple'a. Posiadacze zaprezentowanych właśnie nowych modeli iPhone'a - 5C i 5S - będą mieli kolejny powód, by nigdy się z nimi nie rozstawać

Darmowa usługa pojawi się jako update do iOS7 na iPhone’a i iPada i na razie będzie dostępna tylko w USA. Użytkownik otrzyma do dyspozycji 200 rozgłośni internetowych oraz cały katalog iTunes. Subskrybenci iTunes Match nie będą narażeni na wysłuchiwanie reklam. W funkcjonalnościach – możliwość tworzenia własnych stacji oraz łatwy zakup.

Nowy biznes Apple’a z pewnością jeszcze bardziej skomplikuje życie takich serwisów jak Pandora czy Spotify, które są mocno deficytowe i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić – Szwedzi proszą właśnie inwestorów o nową transzę finansowania, a Pandora rozważa drastyczną podwyżkę abonamentu. iRadio ma jedną zasadniczą zaletę, która może zniszczyć konkurencję – streaming łączy z płatnym downloadem muzyki, który jest zasadniczym źródłem zysków na cyfrowym rynku muzycznym.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj