JAZZPOSPOLITA: JAZZPO!

JAZZPOSPOLITA: JAZZPO!
Jazzpospolita, jedna z najciekawszych europejskich formacji, powraca z czwartym albumem studyjnym pt. „Jazzpo!”

20 października 2014 r. ukaże się długo oczekiwany czwarty album studyjny Jazzpospolitej – zespołu od lat zajmującego miejsce w czołówce polskiej sceny muzyki improwizowanej.

Prace nad „Jazzpo!” trwały półtora roku. Muzycy Jazzpospolitej po powrocie z trasy Impulse postanowili zamknąć się na rok w swojej pracowni, gdzie w skupieniu przygotowali muzykę nawiązującą do poprzednich nagrań, będącą też jednak odbiciem najnowszych inspiracji, które mogą zaskoczyć słuchaczy. W ten sposób powstało 11 oryginalnych kompozycji, które zostały zarejestrowane w 100% „na setkę’ (bez najmniejszej edycji w postprodukcji). Miejscem nagrania było cieszące się renomą studio Tokarnia, a nad całością czuwał Jan Smoczyński.

„Jazzpo!” jest albumem dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach: od cyzelowanych miesiącami kompozycji, niekończących się dywagacji nad użytymi brzmieniami, poprzez uważny wybór wiekowych instrumentów użytych podczas nagrania, aż po efektowną okładkę, na której ostateczny wygląd pracowało kilkanaście osób. Słuchacze otrzymają płytę, która w pełni oddaje obecną formę i nietuzinkową tożsamość Jazzpospolitej!

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj