JazzPRESS GRUDZIEŃ 2015

JazzPRESS GRUDZIEŃ 2015
Ukazał się nowy numer magazynu poświęconego muzyce improwizowanej

W numerze liczącym ponad 150 stron m.in.:

Rozmowy:

Apostolis Anthimos

Paweł Kaczmarczyk – pianista, aranżer, kompozytor, zdobywca wielu nagród (między innymi na konkursach: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Kultursalon Hörbiger, Bielskiej Zadymki Jazzowej, nominacje do Fryderyków). W tym roku swój dorobek powiększył o album Something Personal autorskiej formacji Audiofeeling Trio.

Witold Janiak – pianista, kompozytor, zaangażowany pedagog. Laureat wielu nagród, uczestnik różnorodnych projektów muzycznych wykraczających także poza jazz. Od października bieżącego roku wykładowca łódzkiej Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu. Bezpretensjonalnie, z poczuciem humoru, śmiało określa rzeczywistość.

Marek Raduli – chociaż nie jest muzykiem stricte jazzowym, to jego sposób myślenia o muzyce, potrzeba szukania nowych dźwięków, inspiracji do improwizacji świadczy o tym, że gdyby tylko zechciał się na tym skoncentrować, to mógłby nim być. Wśród wielu popowych i rockowych projektów w jakich uczestniczył zdarzały się oczywiście formacje grające muzykę fusion, ale jego otwartość na muzykę jest tak duża, że zapewne sam nie chciałby zamknąć się w ramach jednej stylistyki.

Płyty:

W cyklu TOP NOTE – Nikola Kołodziejczyk Orchestra „Barok progresywny”
W numerze także 15 recencji płyt, m.in. Kazimierz Jonkisz Energy „6 Hours With Ronnie”, Atom String Quartet „AtomSPHERE”.

Magazyn jest bezpłatny, można go pobrać tutaj.

jazzpress1215_okladka

Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj