JazzPRESS LIPIEC 2015

JazzPRESS LIPIEC 2015
Wakacyjny numer bezpłatnego magazynu o jazzie. Na razie w tradycyjnym formacie PDF, być może kiedyś ukaże się w interaktywnej postaci zintegrowanej z jakimś dobrym serwisem streamingowym

Co w numerze?

Relacja z konferencji prasowej podsumowującej Akcję RadioJAZZ.FM – Reaktywacja! #jazzdoit, która odbyła się 23 czerwca 2015r.

ROZMOWY:

♫ – Piotr Wojtasik

♫ – Michał Wierba

Były młody gniewny tradycjonalista, wyzwolone dziecko. Nade wszystko stawia wolność, samoświadomość, samorealizację i uczciwość. Patrzy prosto w oczy i starannie dobiera słowa. Dużo mówi o podświadomości i swoim alter ego, które odpowiada za kreatywność, ale jest wyjątkowo świadomy swojego udziału w muzycznym procesie. Jeśli ten Doppelganger faktycznie istnieje, to Wierba jest z nim doskonale zintegrowany. Nie ma kompleksów. Uważa, że europejski jazz jest teraz ciekawszy od amerykańskiego i nie jest to arogancja, ale odświeża- jąca pewność siebie nowego pokolenia, które, jak ciągle powtarza, tradycję zna, ale nie musi się jej kłaniać.

♫ – Antoni „Ziut” Gralak

Gra na trąbce, komponuje, prowadzi zespoły, dla których nie istnieją granice gatunkowe. Ostatnio najaktywniej działa w ramach formacji Graal. Wpisał się na trwałe w historię polskiej muzyki, nie tylko jazzowej, jako ważny element działań, między innymi, grup: Tie Break, Free Cooperation i Young Power. Praktykuje buddyzm, co pomaga mu z dystansu patrzeć nie tylko na branżę muzyczną.

PŁYTY:

W cyklu TOP NOTE – Bartłomiej Oleś & Tomasz Dąbrowski „Chapters” oraz Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio „Something Personal” Prezentacja płyt pod naszym patronatem oraz recenzje płyt.

Koncerty/ Festiwale:

– McFerrin & Corea w Bielsko-Białej

– Sylvie Courvoisier w Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

– 3275kg Orchestra w Służewskim Domu Kultury

– Raphael Rogiński w Pardon To Tu … i na tym nie koniec!

Inne:

– Will You Be There? czyli dwa spojrzenia na ten sam koncert – felieton

– Antykanon

Do załadunku – tutaj.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj