JazzPRESS PAŹDZIERNIK 2015

JazzPRESS PAŹDZIERNIK 2015
To już 51. wydanie magazynu, który poświęcony jest muzyce improwizowanej

Magazyn można pobrać bezpłatnie tutaj. Co w numerze?

– Relacja z koncertu Mamy TO! na re-start RadioJAZZ.FM, który odbył sie 3 października w warszawskim Bemowskim Centrum Kultury. Koncert był podziękowaniem dla wszystkich osób, które wsparły akcję crowdfundingową RadioJAZZ.FM-Reaktywacja!

ROZMOWY:
♫ – Sławek Pezda

♫ – Maciej Grzywacz – gitarzysta, kompozytor i aranżer. Nagrał z zespołem (0-58) dwie płyty nominowane do Fryderyka. Na swoim koncie ma sześć autorskich płyt. Ostatnia z nich – Connected – ukazała się 7 czerwca tego roku.

♫ – Adam Nussbaum – bardzo wszechstronny muzyk, uważany za jednego z najlepszych perkusistów jazzowych lat dziewięćdziesiątych. Chociaż zaczynał na fortepianie, kontrabasie i saksofonie, ostatecznie wybrał perkusję. Nussbaum studiował w Davis Center i City College w Nowym Jorku, a od 1978 roku niezmiennie jest ważną postacią na scenie, regularnie grając z takimi muzykami jak: Dave Liebman, John Scofield, Stan Getz, James Moody, Gil Evans, George Gruntz, Gary Burton, Steve Swallow, Michael Brecker, Don Grolnick, Son- ny Rollins, Art Pepper, Joe Hender- son, John Abercrombie, Sheila Jordan, Lee Konitz, Eddie Daniels i wielu innych…

♫ – Nat Osborn – Kompozytor, wokalista, pianista, gitarzysta i aranżer, urodzony performer o wyjątkowej muzykalności, w prostej linii potomek osadników z Mayflower. Jego zespól to crème de la crème jazzowych muzyków, którzy grają… muzykę do tańca, jak za czasów najlepszych początków jazzu i hitów Motown. W tekstach nazywa rzeczy po imieniu, poczucie rytmu i perkusję ma po ojcu, muzykalność i literacki talent po matce, redaktorce legendarnego The Time Magazine.

PŁYTY:
W cyklu TOP NOTE – Jachna / Buhl – Synthomathic
Prezentacja płyt pod patronatem JazzPRESS (Confusion Project „The Future Starts Now” oraz Vehemence Quartet „Anomalia” oraz recenzje płyt.

Koncerty/ Festiwale:
– Letnia Akademia Jazzu, Łódź, Wytwórnia,
– Voicingers, Żory
– Singer Jazz 2015 w ramach XII Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, Warszawa
– X Jazzu w Podziemiach Kamedulskich, Warszawa … i na tym nie koniec!

Inne:

– Galeria improwizowana – Fot. Piotr Banasik
– Antykanon

Zapraszamy do lektury!

Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj