JBL J

JBL J
JBL J55a Słuchawki wyszykowane z myślą o smarfonach z Androidem

Gdy okazało się, że w pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedano na świecie więcej smartfonów niż telefonów komórkowych, projektanci marki JBL, kojarzonej głównie z nagłaśnianiem kin i wielkich koncertów, mieli już gotową linię słuchawek przeznaczonych dla smartfonów z Androidem.

Mały pilot z mikrofonem, zamontowany na przewodzie modeli J33i, J55i oraz J88i sprawia, że ze stosunkowo prostego urządzenia odsłuchowego przeobrażają się one w ogniwo systemu do komunikacji i rozrywki, współpracujące z najpopularniejszym systemem operacyjnym dla urządzeń przenośnych. Pilot pozwala włączać i wyłączać muzykę i połączenia telefoniczne, a mikrofon – prowadzić rozmowy bez zdejmowania słuchawek.

Wyróżnikami słuchawek są m.in. wysmakowane wzornictwo i technologia JBL Pure Bass. Ale nie tylko. Pałąk słuchawek nausznych (J55i) i wokółusznych (J88i) skonstruowano jak dla DJ’a – na stalowym zawiasie, umożliwiającym odchylenie zausznicy do 180 stopni. Pozwala to na prowadzenie rozmowy lub kontakt z dźwiękami z ulicy bez odrywania się od ulubionej muzyki. W podstawowym położeniu nausznic słuchawki te stanowią konstrukcję akustycznie zamkniętą, odcinającą użytkownika od odgłosów zewnętrznych. Ich muszle zostały wyłożone miękką skórą, a na zewnątrz, podobnie jak pałąk, wykończono szczotkowaną stalą w kolorze białym lub czarnym.

Model J55a otrzymał przetworniki o średnicy 40 mm, które świetnie sobie radzą z wytwarzaniem klarownego, głębokiego i przestrzennego dźwięku w paśmie częstotliwości 10Hz – 24kHz. Większe przetworniki modeli J88a (o średnicy 50mm) dysponują pasmem 8Hz – 24kHz, które ociera się o granice słyszalności ludzkiego ucha. Przewód obu modeli jest płaski, wykonany z elastomeru i wyposażony we wtyczkę o złoconej końcówce. Można go odłączyć, dzięki czemu się nie plącze, a po włączeniu zablokować przez obrót, co gwarantuje odbiór bez zakłóceń.

Douszny model J33a niewiele ustępuje swoim masywniejszym siostrom. Te niezwykle lekkie, poręczne i wygodne słuchawki o pokrytych niklem przetwornikach o średnicy 9,2 mm wytwarzają zdumiewająco głęboki, potężny i dokładny bas. Gładkie przenoszenie pasma częstotliwości w zakresie 10Hz – 24kHz pozwala wyciągnąć z muzyki każdy detal. W wyposażeniu są trzy pary silikonowych wkładek (w rozmiarach S, M, L) oraz piankowe wkładki Comply™, które dopasowując się do kształtu ucha zapewniają nieporównywalnie wyższy komfort.

Wszystkie modele będą dostępne na polskim rynku od czerwca.

JBL J33a

J55a
J88a

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj