JBL SYNCHROS S700

JBL SYNCHROS S700
To nie są słuchawki dla wiotkich młodzieńców, którzy lubią pląsać po łąkach i rwać rumienek w takt "Popołudnia fauna" Debussy'ego

Gdy pierwsze egzemplarze S700 schodziły z taśmy produkcyjnej, inżynierowie Harmana mieli powód, by świętować sukces. Konstrukcja tych słuchawek zamknęła bowiem żmudne prace nad modelem referencyjnym dla wszystkich słuchawek JBL – czyli takim, którego parametry byłyby dla nich wzorcowe.

Jak zbudowano takie słuchawki? W tym celu w laboratoriach Harmana przeanalizowano sposób, w jaki człowiek odbiera dźwięki. Na tej podstawie zbudowano model pomiaru akustycznego, z którego wkrótce wyrosła technologia cyfrowego przetwarzania dźwięku JBL LiveStage. Pozwala ona tworzyć urządzenia, które nie tylko gwarantują najwyższą jakość dźwięku, ale też budują scenę muzyczną, dającą słuchaczowi złudzenie, że źródło dźwięku, którego słucha, znajduje się przed nim, jak podczas koncertu na żywo. Właśnie ta technologia posłużyła za podstawę do prac nad słuchawkami Synchros S700, które stanowią ucieleśnienie całej JBL-owskiej wiedzy o akustyce i audio.

S700 to najwyższej klasy stereofoniczne słuchawki wokółuszne. Własne zasilanie w postaci baterii litowo-jonowej gwarantuje im nieprzerwany odsłuch przez 28 godzin. Do kompletu dodawane są dwa odłączalne przewody z mikrofonem i pilotem. Jeden z nich służy do sterowania urządzeniami iOS (Apple), natomiast drugi jest bardziej uniwersalny (dla urządzeń z systemem Android i innymi). Sercem słuchawek są oczywiście nausznice z zawartością. Coż więc tam mamy? Na pierwszy rzut oka – solidne, miękkie muszle ze skóry i 50-milimetrowy przetwornik, osadzony w konstrukcji z odlewu aluminium. Przy bliższym poznaniu okazuje się, że nowoczesny przetwornik radzi sobie w całym zakresie częstotliwości (od 10 Hz do 22 kHz), budując koncertowy realizm, a aluminiowy kosz, w którym pracuje, zaprojektowano precyzyjnie niczym szwajcarski zegarek. Ta dwójka, plus muszle o starannie wyważonej akustyce, realizuje JBL-owską technologię PureBass, która wyposaża dźwięk w nieskrępowaną moc i przejrzystość impulsów niskotonowych o rewelacyjnej charakterystyce.

Słuchawki otrzymały masywny, stalowy pałąk oraz wykończenia z cordury, które dopełniają profesjonalnej prezencji. Dostępne są w jednolitym kolorze białym lub czarnym.

Cena JBL Synchros S700 – 1499 złKategorie: NOWOŚCI

Skomentuj