KALENDARZ „SERCE DZWONU 2014”

KALENDARZ „SERCE DZWONU 2014”
Szczęśliwego Nowego Roku! Ostatnim tegorocznym wpisem chcemy Państwu podziękować za liczne odwiedziny w naszych skromnych progach, mając nadzieję, że w najbliższym czasie nie będzie pod tym względem gorzej. W przyszłym roku zamierzamy znacznie rozwinąć nasz serwis i mamy nadzieję, że to się spodoba. A jak się nie spodoba, też będziemy go ulepszać! Dziękujemy raz jeszcze i zapraszamy do pobrania oryginalnego (i gotowego do wydruku!) kalendarza na rok 2014 ze zdjęciami Piotra Baczewskiego, który został przygotowany przez muzykatradycyjna.pl. Szczegóły - poniżej. Do siego roku!

Prezentujemy wyjątkowy kalendarz złożony z fotografii Piotra Baczewskiego – „Serce Dzwonu 2014”.

Kalendarz w formie pliku pdf przygotowanego do wydruku (36 x 32 cm) można bezpłatnie ściągnąć ze strony MuzykaTradycyjna.pl i samodzielnie wydrukować.

Ściągnij kalendarz!

SERCE DZWONU to wielowątkowe przedsięwzięcie, którego sercem są tradycyjne praktyki muzyczne, stanowiące niegdyś oś gromadzenia się wiejskich wspólnot. Serce Dzwonu to projekt edukacyjny Stowarzyszenia Tratwa, który w latach 2009-2011 skutecznie skupiał młodych mieszkańców miast, nosicieli tradycji i członków wiejskich społeczności Południowego Mazowsza wokół wspólnej „okołomuzycznej” pasji: były warsztaty i trud nauki pod czujnym okiem wiejskich śpiewaków i muzykantów, były okazjonalne zabawy w wiejskich remizach, było śpiewanie starych nabożnych pieśni pod kapliczkami, było huczne świętowanie końca karnawału. Efektem tego przedsięwzięcia są dziś Wiejskie Kluby Tańca działające w kilku wsiach regionu, jest pasja licznych uczniów przejmujących kompetencje lokalnych nosicieli tradycji, jest wiele kolejnych, często zaskakujących inicjatyw, których ten kalendarz jest świetnym przykładem.

autor fotografii: Piotr Baczewski

www.facebook.com/baczewski.fotografia

opracowanie graficzne: Adam Gut

www.adamgut.tumblr.com

Kalendarz powstał w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj