KARTY ASUSA

KARTY ASUSA
Dwie nowe karty dźwiękowe Asusa, które mogą zainteresować graczy komputerowych zdradzających audiofilskie inklinacje, choć nie tylko 

Entuzjaści gier komputerowych wiedzą doskonale, że im więcej szczegółów usłyszą podczas rozgrywki, tym mają większe szanse na wygraną. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń audio dedykowanych tej grupie odbiorców. Dołączają do nich dwie nowe karty dźwiękowe firmy ASUS – Xonar U7 i ROG Xonar Phoebus Solo. Pierwsza jest zasilanym z USB zewnętrznym urządzeniem ze wzmacniaczem sygnału słuchawek, a druga z kolei jest bogato wyposażoną kartą wewnętrzną PCI Express z linii Republic of Gamers.

ROG Xonar Phoebus Solo – opracowana z myślą o najlepszym brzmieniu

Karta może współpracować z zestawem głośnikowym 7.1. Została wyposażona w osłonę EMI i ekskluzywną technologię ASUS Hyper Grounding, zmniejszającą negatywny wpływ zakłóceń elektromagnetycznych, które występują w każdym komputerze stacjonarnym. Technologia ta powstała podczas prac nad płytami głównymi firmy ASUS. Charakteryzuje się wielowarstwowym obwodem drukowanym i systemem zasilania, który eliminuje zakłócenia elektroniczne pochodzące z pobliskich komponentów, eliminując zniekształcenia dźwięku. Dzięki wytrzymałemu przetwornikowi cyfrowo-analonowemu PCM1796, karta ROG Xonar Phoebus Solo zapewnia czyste i wyraźne brzmienie ze stosunkiem sygnału do szumu rzędu 118dB.

Gracze korzystający z zestawów słuchawkowych z pewnością docenią zastosowany w ROG Xonar Phoebus Solo wzmacniacz słuchawkowy najwyższej klasy TPA6120A2 z impedancją 600ohm. Kartę wyposażono również w technologię Dolby® Home Theater v4 zapewniającą kinowe brzmienie zarówno z zewnętrznych głośników, jak i ze słuchawek. Obsługa DTS™ UltraPC II również przekłada się na wyższą jakość dźwięku niezależnie od zastosowania – w grach, filmach, czy muzyce.

Dodatkowo użytkownicy ROG Xonar Phoebus Solo mogą wybrać jeden z czterech profili, które dostosowują dźwięk do różnych gatunków gier: FPS, strategie czasu rzeczywistego, RPG i wyścigi. Dotychczasowych użytkowników ROG Xonar Phoebus zainteresuje z pewnością informacja, że również mogą skorzystać ze zoptymalizowanych profili dla gier i pakietu DTS™ UltraPC II – wystarczy tylko dokonać aktualizacji sterownika Phoebus.

Xonar U7 – doskonały dźwięk w grach i muzyce z kompaktowym, przenośnym urządzeniem

Dla osób, których nie zadowala jakość dźwięku w komputerze stacjonarnym lub laptopie firma ASUS przygotowała gotowe rozwiązanie – zewnętrzną kartę dźwiękowa ze wzmacniaczem sygnału słuchawek, która może współpracować z zestawem głośnikowym 7.1 i przetwarza dźwięk o jakości do 24 bit/192 kHz.

Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o graczach, którzy często korzystają z zestawów słuchawkowych, a realistyczny dźwięk jest dla nich niezwykle istotny. Zintegrowany wzmacniacz pozwala na maksymalne wykorzystanie możliwości najlepszych słuchawek dla graczy. Udogodnieniem jest wbudowany regulator głośności, z którego można korzystać bez przerywania gry, czy przechodzenia do menu gier. Służy on również jako przełącznik pomiędzy słuchawkami (przedni panel) i głośnikami (tylny panel).

Dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu dźwięku użytkownik dużo wyraźniej będzie słyszał swoich przeciwników i wszystkie efekty dźwiękowe. Nowa technologia Dolby® Home Theater v4 zapewnia przestrzenne brzmienie i wyraźny głos. Karta doskonale sprawdzi się również przy słuchaniu muzyki i oglądaniu filmów, szczególnie tych wymagających dźwięku surround.

Xonar U7 łączy się z komputerem poprzez port USB i również z portu USB jest zasilany. Eliminuje to konieczność podłączenia osobnego zasilacza i ogranicza ilość kabli na biurku. Większość kompaktowych urządzeń audio oferuje gorsze parametry sprzętowe aby utrzymać niewielkie wymiary oraz pozwala korzystać z zestawu głośników w układzie 5.1., ze względu na ograniczone zasilanie. Tymczasem Xonar U7 wykracza poza te ograniczenia oferując mocny, 7.1-kanałowy dźwięk. Odstęp sygnału do szumu (SNR) wynosi 114dB. W urządzeniu zastosowany został przetwornik cyfrowo- analogowy Cirrus Logic® CS4398. Dodatkowo ekskluzywna technologia tworzenia obwodów drukowanych ASUS Hyper Grounding zapewnia skuteczną izolację sygnału, redukując zakłócenia i zniekształcenia mogące wynikać z przesłuchów.

Kompaktowe wymiary nowej karty dźwiękowej ASUS sprawiają, że jest przenośnym urządzeniem ulepszającym dźwięk, które można ze sobą wszędzie zabrać. Działa od razu po podłączeniu, nie wymagając przy tym jakiejkolwiek instalacji i otwierania obudowy komputera.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj