THE KAVAFIS PROJECT

THE KAVAFIS PROJECT
Długo szukaliśmy choćby jednego powodu, dla którego warto jeszcze ratować Grecję Czy Kreta pod tureckim zarządem będzie gorszym miejscem na wakacje? Jeśli Cyklady staną się kolejnym landem niemieckim, coś przez to stracą? A może Ateny zarządzane przez francuskiego mera pogrążą się w jeszcze większym chaosie niż obecny?

Żadna z tych wizji nie wydała nam się wystarczająco przerażająca, byśmy znowu mieli braciom z Południa anulować rachunki i obiecywać nowe przelewy.

Znaleźliśmy jednak po dość długich poszukiwaniach jeden ważny powód, dla którego nie zamykalibyśmy jeszcze Grecji – „The Kavafis Project”. Jest to wspólne dzieło kompozytora Aleksandrosa Karozasa i słynnego barda George Dalarasa, w którym została wykorzystana twórczość najwybitniejszego greckiego nowożytnego poety Konstantinosa Kavafisa. Premiera przygotowywanego wiele lat koncertu odbędzie się 26 listopada br. w Wiener Konzerthaus. Dalaras zaśpiewa przy akompaniamencie Vienna Chamber Orchestra, a wiersze zarecytuje Bruno Ganz. Tak, tak, ten sam, który zagrał rolę Hitlera w filmie „Upadek”. Choćby z tego względu warto darować Grekom jeszcze dwa miesiące. A potem… Potem można zacząć starać się o jakiś przyjemny archipelag dla Polski.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj