KINO DENONA

KINO DENONA
Denon AVR-X2000 W maju pojawi się nowa oferta Denona dla amatorów kina domowego. Szczegóły - poniżej. Dystrybutor nie podaje jeszcze cen nowych amplitunerów

Denon przedstawia trzy amplitunery kina domowego z całkowicie nowej Serii X
Denon, jeden z wiodących na świecie producentów wysokiej jakości produktów służących domowej rozrywce, przedstawił dziś trzy modele amplitunerów kina domowego z nowej Serii X. AVR-X2000, AVR-X1000 oraz AVR-X500 są kolejnymi produktami spełniającymi obietnice producenta dotyczące łatwości obsługi, najwyższego poziomu parametrów użytkowych i dostosowania rozwiązań do wymogów nowoczesnego kina domowego przeznaczonego dla użytkowników o zróżnicowanym stylu życia i zasobności portfeli.
Nie jest łatwo tworzyć serię amplitunerów, która z sukcesem zdobywa serca i umysły konsumentów i krytyków rok po roku. Jest to jednak możliwe, a nowa Seria X została po to właśnie powstała. Nowa Seria X jest gotowa by zachwycić użytkowników znakomitymi parametrami i funkcjonalnością.
AVR-X500: prawdziwy Denon dla początkujących użytkowników kina domowego
Już AVR-X500, będący podstawowym modelem, zapewnia legendarną jakość Denon oferując wysokiej jakości 5-kanałowy, dyskretny wzmacniacz dla mocnego brzmienia z 140W na kanał. Oprócz dopracowanych parametrów dźwięku błyszczy wielością usprawnień ułatwiających użytkowanie, a wszystko przy zachowaniu atrakcyjnej ceny urządzenia. Dzięki przedniemu portowi HDMI użytkownicy mogą z łatwością podłączyć kamerę, tablet lub smartfon, by cieszyć się z możliwości odtwarzania własnych materiałów dźwiękowych i filmowych. Łatwość użytkowania jest gwarantowana dzięki intuicyjnemu, graficznemu interfejsowi (GUI), a duży wyświetlacz amplitunera zapewnia znakomitą czytelność, nawet patrząc z oddalonej od niego sofy. Łatwo dostępne przyciski szybkiego wyboru pozwalają użytkownikom na wybór ulubionej treści w wygodny sposób.
AVR-X2000 i AVR-X1000: sieciowe centra domowej rozrywki z menu w języku polskim
Oba amplitunery, AVR-X2000 i AVR-X1000, dziedziczą najobszerniejszy zestaw funkcji sieciowych kiedykolwiek dostępny w urządzeniach Denon. Popularna funkcja AirPlay, wbudowana w urządzeniach, pozwala użytkownikom uwolnić muzykę z bibliotek iTunes, komputerów Mac i PC, czy ulubionych urządzeń przenośnych Apple i odtwarzać ich zawartość ponownie przez amplituner AVR. Wsparcie dla funkcji radia internetowego i dostęp do internetowych serwisów muzycznych, takich jak Spotify i Last.fm otwiera praktycznie nieskończone możliwości dostępu do muzyki. Dzięki kompatybilności amplitunerów z DLNA 1.5, mogą one także odtwarzać muzykę bez przerw (także formaty HD Audio, jak FLAC HD i WAV HD) zapisaną na zewnętrznych nośnikach (NAS), w komputerach PC lub za pośrednictwem przedniego portu USB. Dla wygodnej kontroli nad tym wszystkim można użyć aplikacji Denon Remote App, dostępnej dla systemu iOS i urządzeń Android. Co najbardziej godne uwagi, użytkownicy mają możliwość sterowania usługą Spotify poprzez tą aplikację.
Bardziej wymagający użytkownicy docenią również fakt, że nowe amplitunery zawierają pełny pakiet technologii audio Audyssey dla optymalnej jakości dźwięku. Audyssey Dynamic Volume zapewnia możliwość regulacji poziomu głośności w czasie rzeczywistym, podczas gdy Audyssey Dynamic EQ poprawia jakość efektów systemu surround przy niskich poziomach głośności. Audyssey MultEQ XT automatycznie kalibruje głośniki (także subwoofer) by dostosować ustawienia do otoczenia odsłuchowego i charakterystyki głośników.
Denon kontynuuje swoje wysiłki mające na celu poprawę łatwości użytkowania. Zarówno graficzny interfejs użytkownika (GUI), jak i najnowsza wersja nowego Asystenta Ustawień (Setup Assistant) sprawiają, że nie jest konieczne wertowanie instrukcji obsługi, by poprawnie dokonać ustawień parametrów. Polskojęzycznych użytkowników ucieszy z pewnością polskie menu w AVR-X2000 i AVR-X1000. Co więcej, oba urządzenia zyskały kodowane kolorami terminale głośnikowe i kolorowe etykiety przy gniazdach połaczeń kablowych w celu eliminacji pomyłek przy podłączaniu. Uproszczona ergonomia pilota zdalnego sterowania z jego przyciskami wyboru źródła pozwala na wybór preferowanego źródła za pomocą jednego przycisku (bez konieczności kolejnego klikania przycisków, by dotrzeć do właściwego ustawienia).
Podczas, gdy AVR-X1000 jest wyposażony w 5-kanałowy wzmacniacz dyskretny, dostarczający mocy 145W, 5 wejść HDMI (w tym jedno wygodnie umieszczone z przodu) i technologie 3D pass-through dla niesamowitej jakości obrazu 3D, AVR-X2000 posiada jeszcze więcej unikatowych technologii. Jego 7-kanałowy wzmacniacz zapewnia 150W na kanał i składa się z jeszcze bardziej drobiazgowo dobranych komponentów. Dołożono wielu starań przy strojeniu AVR-X2000, co jest wyjątkowym podejściem w tej klasie cenowej urządzeń. Wzmacniacze mogą być użyte zarówno do systemów 5.1 lub 7.1, bi-ampingu lub stworzenia drugiej strefy w innym pomieszczeniu. Co więcej, urządzenie jest wyposażone w aż 7 (jedno z przodu) HDMI, z sekcją wideo z funkcjami pass-through i upscalingiem do 1080p i nawet 4k Ultra HD.
Wszystkie trzy nowe AVR-y z Serii X są doskonałą odpowiedzią na indywidualne potrzeby użytkowników w każdej kategorii cenowej. Wszystkie będą dostępne w czarnym wykończeniu kolorystycznym począwszy od maja.
W skrócie:
AVR-X500 5.1- kanałowy amplituner kina domowego:
• 140W x 5 kan. – Wysokiej jakości dyskretny wzmacniacz mocy
• Dekodery Dolby TrueHD i dts-HD Master Audio
• Compressed Audio Restorer
• Wejścia HDMI z 3D: 3+1 (front)
• 2 cyfrowe wejścia optyczne
• Łatwe sterowanie za pomocą przycisków szybkiego dostępu, wyświetlacz z dużymi znakami oraz graficzny interfejs użytkownika (GUI)
• Automatyczne wyłączanie zasilania i niski pobór mocy w trybie standby
• Dostępny w czarnym wykończeniu kolorystycznym

AVR-X1000 5.1- kanałowy, sieciowy amplituner kina domowego (dodatkowe funkcje):
• 145W x 5 kan. – Wysokiej jakości dyskretny wzmacniacz mocy
• Wejścia HDMI z 3D: 4+1 (front), wyjście HDMI z ARC
• Zaawansowane funkcje sieciowe:
o Certyfikat zgodności z DLNA1.5
o HD Audio streaming ze wsparciem odtwarzania gapless
o AirPlay audio streaming
o Wsparcie obsługi serwisów muzycznych Spotify i last.fm (gdzie dostępne) o vTuner internet radio
o Flickr Photo Streaming
o Nowa aplikacja Denon Remote App
• Frontowe wejście USB: kompatybilne z iPod / iPhone digital
• Audyssey MultEQ XT z Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ
• Setup Assistant i Hybrid GUI z 9 językami dla łatwej obsługi, polskie menu
AVR-X2000 7.1- kanałowy, sieciowy amplituner kina domowego (dodatkowe funkcje):
• 150W x 7 kan. – Wysokiej jakości dyskretny wzmacniacz mocy
• Drobiazgowo dobierane komponenty i zaawansowane strojenie dźwięku
• Wejścia HDMI ze wsparciem 3D i 4k: 6+1 (front), wyjście HDMI z ARC
• Upscaling wideo (analogowe i cyfrowe) do 4k
• Obsługa stref (2 strefy) i wielu źródeł
• Setup Assistant i Hybrid GUI z 9 językami dla łatwej obsługi polskie menu
Denon AVR-X500
Denon AVR-X1000

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj