KINO KONESERA: IDEA, KTÓRA PRZERASTA RZECZYWISTOŚĆ

KINO KONESERA: IDEA, KTÓRA PRZERASTA RZECZYWISTOŚĆ
Polskie Wydawnictwo Muzyczne to wyjątkowa instytucja, której w ciągu ponad 70 lat istnienia udało się zbudować i utrzymać renomę jednej z najbardziej prestiżowych oficyn tego rodzaju na świecie. Film dokumentalny Violetty Rotter-Kozery oddaje klimat, jaki panuje wokół tej szacowanej placówki.

Dokument w reżyserii i według scenariusza Violetty Rotter-Kozery stanowi zwieńczenie obchodów jubileuszu 70-lecia, który Polskie Wydawnictwo Muzyczne świętowało w 2015 roku.

W produkcji zawarto m.in. wypowiedzi byłych i obecnych pracowników, przyjaciół i artystów współpracujących z PWM, materiały archiwalne i wiele ciekawostek z historii i życia wydawniczego na przestrzeni dekad.

W styczniu 2017 roku film został nagrodzony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich – Violetta Rotter-Kozera została laureatką nagrody im. Macieja Łukasiewicza, przyznawanej za publikację na temat współczesnej cywilizacji i kultury oraz popularyzację wiedzy.

Film zrealizowano we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i Telewizji Polskiej. Partnerem produkcji są Katowice – Miasto Muzyki UNESCO.

Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj