KLASTER KONESERÓW

KLASTER KONESERÓW
Polski Klaster Audio, czyli grupa producentów, którzy od kilku lat współpracują przy budowie systemów i wspólnej promocji polskich urządzeń audio, został partnerem Sfery Konesera i Cafe Zadymka w Bielsku-Białej.

Pod tymi nazwami kryje się jedno miejsce – galeria sztuki i kawiarnia zlokalizowane w najpopularniejszym centrum handlowym w Bielsku-Białej – CH Sfera. Kawiarnia, choć nowa, to związana jest z funkcjonującym od ponad 20 lat Stowarzyszeniem Sztuka Teatr. Prezes i założyciel stowarzyszenia, Jerzy Batycki, jest jednocześnie dyrektorem Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa. To jeden z najlepszych festiwali w Polsce, kilkukrotnie zdobywający ten tytuł w ankiecie czytelników magazynu Jazz Forum. Miejsce więc dodatkowo pełni rolę całorocznego biura festiwalowego.

Co w tym gronie robi Klaster? Wspiera działania Sfery Konesera / Cafe Zadymka związane z promocją muzyki, artystów, odsłuchami płyt i prezentacjami muzycznymi.

Otwarcie, które można by nazwać „praotwarciem” miało miejsce już w lipcu, gdy na ścianach galerii zawisły obrazy Moniki Ślósarczyk. Właściwa inauguracja działalności odbyła się 24 września 2019 roku przy okazji nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Bielska-Białej Janowi Ptaszynowi Wróblewskiemu, który od początku zasiada w radzie programowej Zadymki Jazzowej i jest jurorem konkursu przy okazji festiwalu. Podczas spotkania, obok legendy jazzu, obecny był Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i wiele znanych osób mających swój udział w promocji sztuki i muzyki. Polski Klaster Audio reprezentował jego pomysłodawca Karol Zieleźnik, właściciel działającego w Bielsku-Białej od blisko 30 lat salonu audio Hi-Fi Studio oraz Krzysztof Grabowski, który ideę Klastra wdrożył w życie. Krzysztof Grabowski wraz z bratem Andrzejem, są twórcami marki EGG-SHELL (wzmacniacze lampowe), będącej oczywiście członkiem Klastra. Krzysztof Grabowski jest ponadto fotografem muzycznym i to jego zdjęcie przedstawiające „Ptaszyna” podczas występu na Lotos Jazz Festival w 2012 roku stało się pamiątkowym emblematem i zostało wręczone Prezydentowi.

Kilka dni po tym wydarzeniu odbył się „czarny weekend”, podczas którego w piątek o swojej czarnej płycie „Today Girls Don’t Cry” opowiadała wokalistka Beata Przybytek. W sobotę i niedzielę zorganizowano kiermasz płyt winylowych i odsłuchy płyt – najpierw Krzysztof Płatek prezentował „Out Of The Cool” The Gil Evans Orchestra, a następnie Andrzej Herman „Rubberband” Milesa Davisa.

Wszystkie prezentacje płytowe działy się na systemie Dream Reference #003 Polskiego Klastra Audio, złożonym z następujących komponentów: gramofon Shape of Sound, wzmacniacze lampowe EGG-SHELL (przedwzmacniacz lampowy i wzmacniacz zintegrowany), kolumny głośnikowe Avcon, okablowanie Audiomica Laboratory, a całość stała na stolikach VAP.

Systemy audio będą się zmieniać, a Cafe Zadymka to od teraz stałe miejsce prezentacji sprzętu Polskiego Klastra Audio z możliwością odsłuchu przy aromatycznej kawie lub wybornym piwie rzemieślniczym.

Sfera Konesera / Cafe Zadymka

Centrum Handlowe Sfera I (I piętro)

Mostowa 5

43-300 Bielsko-Biała

Polski Klaster Audio

klasteraudio.pl

kontakt@klasteraudio.pl

fb: /klasteraudio

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj