KLASYCZNY INTERES

KLASYCZNY INTERES


Z czystym sercem i bez żadnej prowizji polecamy dwa boksy, które niezwłocznie powinny zasilić każdą poważną kolekcję płytową

„Leonard Bernstein: The Symphony Edition” to pudło wielkości LP, w którym znajduje się 60 czekoladek, ups!, płyt CD ze wszystkim symfoniami nagranymi przez amerykańskiego dyrygenta w okresie 1953-1976. Jest tu m.in. komplet symfonii Beethovena, Brahmsa, Mahlera, Schumanna i Sibeliusa, Symfonia fantastyczna Berlioza, ostatnie dzieła Haydna i wiele innych realizacji, które przeszły do historii fonografii. Sporo z nich uchodzi, całkiem słusznie, za nagrania audiofilskie, tym większa zatem satysfakcja z posiadania tego wydawnictwa. Zupełnie niezwykłe jest to, że nasz redakcyjny box kupiliśmy w jednej z elektronicznych sieciówek za… 289 zł. Jedna płyta kosztowała więc nas poniżej 5 zł! W różnych sklepach internetowych cena nie powinna być dużo wyższa.

Drugi rekomendowany rarytas to 22-płytowa edycja muzyki Igora Strawińskiego w kanonicznej interpretacji samego kompozytora oraz Roberta Krafta, który rejestrował utwory pod okiem autora „Ognistego ptaka”. Nic lepszego w tym względzie nie ma na rynku, zwłaszcza że, jak w przypadku Bernsteina, cena boksu jest okazyjna i wynosi ok. 150 zł.

Wydawcą obydwu pozycji jest Sony Classical.


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj