KLIPSCH FORTE III SPECIAL EDITION

KLIPSCH FORTE III SPECIAL EDITION
Klipsch wprowadza do sprzedaży kolumnę głośnikową model FORTE III, w wersji Special Edition. Po raz pierwszy model ten pojawił się na rynku w 1985 roku. Połączenie tubowych głośników średniotonowego i wysokotonowego z dużym 12-calowym głośnikiem niskotonowym i potężną 15-calową membraną bierną umieszczoną na tylnej ściance zaowocowało energetycznym, dynamicznym i szczegółowym dźwiękiem.

FORTE III Special Edition, oferowane są w dwóch ekskluzywnych wersjach wykończenia: California Black Walnut z maskownicą wykonaną z owczej wełny i Matte Black z maskownicą o nazwie „Silver Luster”.

California Black Walnut to gatunek liściastego drzewa rosnącego na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Powstało ono ze skrzyżowania rodzimego gatunku California Walnut oraz English Walnut. Kolor drewna jest bardzo zróżnicowany i może wahać się od bladobrązowego aż do ciemnobrązowego (czekolada) o wyraźnych bardzo ciemnych pasmach. Drewno może mieć też smugowy, zbliżony do marmuru wygląd przez co nazywane jest „marbled Claro walnut”.

Na rynek zostanie wprowadzonych jedynie po 70 par urządzeń w wersji SE, obu typach wykończenia. Kolumny są okleinowane dopasowanymi warstwami forniru tak by wizualnie tworzyły parę o lustrzanym odbiciu. Każda z nich posiada podpis rzemieślnika który ją wykonał.

W wersji 2017 zastosowano przekonstruowane przetworniki. Jako membrany: wysokotonowa i średniotonowa, pracują tytanowe kopułki. Natomiast głośnik niskotonowy, posiadający potężny układ magnetyczny wyposażony jest w membranę z włókna kompozytowego. Przed głośnikiem średniotonowym zastosowano tubę o nowym kształcie, polepszającym zakres promieniowanych częstotliwości i kierunkowość.

Dane techniczne FORTE III SE

Pasmo przenoszenia 38Hz-20kHz (+/-3dB)
Skuteczność 99 dB
Moc ciągła 100 W
Moc szczytowa 400 W
Maksymalny SPL 116 dB
Impedancja znamionowa 8 Ω
Częstotliwość podziału zwrotnicy (średnie) 650 Hz
Częstotliwość podziału zwrotnicy (wysokie) 5.2 kHz
Głośnik wysokotonowy K-100-TI 1” (2.54cm) tytan – tuba K-79T
Głośnik średniotonowy K-70 (4.45cm) tytan – tuba K-703-M
Głośnik niskotonowy K-281 12” (30.48cm) – włókno kompozytowe
Membrana bierna KD-15 15”
Obudwa ¾” MDF
Wejście Podwójne gniazdo głośnikowe
Wymiary: W x S x G w cm 91.4 x 41.9 x 33
Waga: kg 32.7

Wykończenie: California Black Walnut – możliwe są duże zmiany w: kolorze, strukturze słojów, teksturze i innych właściwościach, na co wpływają: różnice geograficzne w których rosły wykorzystane do wytworzenia forniru drzewa, a także sezonowość pozyskiwania drewna.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj