KLIPSCH R-26PF & 28PF

KLIPSCH R-26PF & 28PF
Firma Klipsch wprowadza do swojej oferty dwa systemy aktywnych kolumn podłogowych.

Modele R-26PF i R-28PF to doskonałe przykłady zaawansowanych urządzeń audio upraszczających korzystanie z prawdziwego dźwięku Hi-Fi. Dodatkowo pozbywając się zewnętrznego wzmacniacza oszczędzamy przestrzeń, a wydajne wzmacniacze ukryte w obudowach kolumn, zapewniają przetwornikom akustycznym perfekcyjne warunki pracy pod względem wydajności i dynamiki. Niezwykłe łatwe połączenie systemu pozwala w ciągu kilku minut rozpocząć przygodę z doskonałym niemal studyjnym dźwiękiem.

W jednej z kolumn – prawej – znajdują się dwa stereofoniczne wzmacniacze, oddzielnie zasilające głośniki kanałów: wysokotonowych i niskotonowych. Połączenie z drugą kolumną realizowane jest przy pomocy konfekcjonowanego, 4 pinowego, przewodu głośnikowego. Łączna moc ciągła systemu wynosząca 260W (520W w szczycie) podzielona jest na kanały: wysokotonowy 2x20W (THD+N <1%) i niskotonowy 2x110W (THD+N <1%). Zwrotnica dzieląca sygnał akustyczny na dwa podzakresy jest aktywna i pracuje przy częstotliwości 1700Hz. W mniejszych kolumnach zastosowano procesor DSP.

W modelu R-28PF za przetwarzanie niskich i średnich tonów odpowiedzialne są dwa przetworniki z membranami IMG o średnicy 20 cm z ekranowanymi magnesami, natomiast za wysokie – tony aluminiowe calowe kopułki wsparte tubą Tractrix 90° x90°. Obudowy wykonane są z MDF, pojedyncze, owalne tunele bas reflex znajdują się na przedniej ściance. Pasmo przenoszenia wynosi: 33Hz – 20kHz, a maksymalne ciśnienie akustyczne aż 114dB w odległości 1m.

Mniejszy R-26PF, wytwarza niskie i średnie tony przy pomocy dwóch przetworników z membranami IMG o średnicy 16.5 cm z ekranowanymi magnesami, natomiast wysokie , identycznie jak w modelu większym, przy pomocy aluminiowych calowych kopułek przed którymi umieszczone są Tractrix 90° x90°. Tutaj również obudowy wykonane są z MDF, pojedyncze, owalne tunele bas reflex znajdują się na przedniej ściance. Pasmo przenoszenia wynosi: 38Hz – 20kHz, a maksymalne ciśnienie akustyczne aż 114dB w odległości 1m.

Jak na wybitnie uniwersalną konstrukcję przystało, muzykę można doprowadzić do kolumn na pięć sposobów:

• odbiornik Bluetooth® – można z nim sparować: smartfon, tablet, laptop lub komputer stacjonarny.

• przedwzmacniacz gramofonowy i wejście RCA* – wystarczy bezpośrednie dołączenie tradycyjnego gramofonu analogowego.

• analogowe wejście RCA* – jeżeli nie gramofon to może odtwarzacz CD

• posiada analogowe łącze mini-jack – np. konsola gier.

• przetwornik D/A – wejście Toslink optyczne – większość odbiorników TV posiada odpowiednie wyjście.

• port USB (A) świetnie spisujący się przy połączeniu z tabletem lub komputerem osobistym.

* łącze RCA (Cinch) jest przełączane – phono/analog

Miłośnicy ekstremalnego basu mogą dołączyć do kolumn aktywny subwoofer. Na wyposażeniu znajduje się pilot zdalnego sterowania.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj