KOALICJA HDR10+

KOALICJA HDR10+
Firmy Samsung Electronics, 20th Century Fox i Panasonic Corporation będą wspólnie pracować nad utworzeniem otwartego standardu, wykorzystującego dynamiczne metadane w materiałach filmowych High Dynamic Range (HDR). W ramach partnerstwa powstanie połączony program certyfikacji i logo, obecnie pod nazwą HDR10+.

Trzy firmy utworzą wspólnie podmiot licencjonujący, który w styczniu 2018 r. rozpocznie udzielanie wolnej od opłat licencji na platformę HDR10+. Wśród potencjalnych beneficjentów będą m.in. dostawcy treści, producenci telewizorów o wysokiej rozdzielczości, odtwarzaczy/nagrywarek Blu-ray, a także producenci dekoderów STB oraz dostawcy SoC. Za licencję będzie pobierana wyłącznie symboliczna opłata administracyjna.

– Jako liderzy w branży rozrywki i technologii, te trzy firmy są idealnymi partnerami, dzięki którym HDR10+ trafi do domów użytkowników na całym świecie – powiedział Jongsuk Chu, Senior Vice President of the Visual Display Business w Samsung Electronics. Dla nas głównym celem jest udostępnienie najnowszych technologii w naszych telewizorach. Jesteśmy przekonani, że HDR10+ zapewni treści o najwyższej jakości i poprawi doznania odbiorców podczas oglądania programów telewizyjnych i filmów w domu.

HDR10+ to nowoczesna technologia, która wykorzystując zalety telewizorów z technologią HDR oferuje fascynujące doznania wizualne na ekranach nowej generacji. HDR10+ zapewnia wysoką jakość obrazu na wszystkich wyświetlaczach, a jasność, kolor i kontrast są automatycznie optymalizowane dla każdej sceny. W rozwiązaniach stosowanych wcześniej mapowanie tonów statycznych powodowało poprawę całej zawartości treści. Dzięki dynamicznemu odwzorowaniu tonalnemu HDR10+ każda scena jest doskonalona indywidualnie, aby uzyskać realistyczne efekty wizualne i osiągnąć zupełnie nową jakość obrazu. Te wzbogacone wrażenia wizualne umożliwią użytkownikom oglądanie treści, które będą wyświetlane zgodnie z wizją twórcy.

– HDR10+ jest technologicznym krokiem naprzód, ponieważ optymalizuje jakość obrazu na ekranach nowej generacji – powiedział Danny Kaye, Executive Vice President w 20th Century Fox i Managing Director Fox Innovation Lab. HDR10+ udostępnia dynamiczne metadane, które precyzyjnie opisują każdą scenę, zapewniając bezprecedensową jakość obrazu. Współpracując z firmami Panasonic i Samsung, w Fox Innovation Lab jesteśmy w stanie wprowadzić na rynek nowe standardy, takie jak HDR10+, które lepiej przekazują wizję naszych twórców przy oglądaniu poza salą kinową.

HDR10+ oferuje elastyczność, która umożliwia wielu różnym partnerom – w tym twórcom filmów i gier, dystrybutorom treści VoD, producentom telewizorów i urządzeń – włączenie tej platformy i poprawę doznań wizualnych odbiorców. Platforma HDR10+ została zaprojektowana tak, aby zapewnić dalszy rozwój i wprowadzenie innowacji, które w przyszłości pozwolą dostarczyć technologie o jeszcze większych możliwościach.

– Panasonic ma długą tradycję współpracy z liderami branży w opracowywaniu trwałych formatów technicznych. Z wielką przyjemnością współpracujemy z firmami 20th Century Fox i Samsung nad opracowaniem nowego formatu HDR, który przyniesie konsumentom tak wiele korzyści – powiedział Yuki Kusumi, Executive Officer w Panasonic. Oferując znacznie poprawioną jakość obrazu HDR w szerokiej gamie telewizorów przy jednoczesnym zwiększaniu ilości dostarczanych treści HDR o wysokiej jakości, spodziewamy się, że HDR10+ szybko stanie się standardowym formatem HDR.

Gości tegorocznych targów IFA zachęcamy do odwiedzenia stoisk Samsung Electronics i Panasonic, gdzie można będzie dowiedzieć się więcej na temat technologii HDR10+.

20th Century Fox, Panasonic i Samsung przedstawią dalsze szczegóły dotyczące programu licencyjnego wraz z prezentacją technologii HDR10+ na targach CES 2018.

Informacje o Twentieth Century Fox Home Entertainment

Twentieth Century Fox Home Entertainment, LLC (TCFHE) jest uznanym światowym liderem branży i podmiotem zależnym Twentieth Century Fox Film. TCFHE jest globalną firmą zajmującą się marketingiem, sprzedażą i dystrybucją wszystkich filmów i programów telewizyjnych, nabytych i oryginalnych produkcji wytwórni Fox, oraz dystrybucją przez podmioty zewnętrzne na nośnikach DVD, Blu-ray™, 4K Ultra HD, Digital HD i VOD (wideo na żądanie). Co roku TCFHE wprowadza setki nowych i udoskonalonych produktów, które dystrybuuje, w punktach sprzedaży detalicznej i sklepach elektronicznych na całym świecie.

Informacje o firmie Panasonic

Panasonic Corporation jest światowym liderem w opracowywaniu technologii i rozwiązań elektronicznych dla klientów z branży elektroniki użytkowej, nieruchomości, motoryzacji i B2B. W 2018 r., podczas obchodów 100-lecia swojego istnienia, firma będzie świętować rozszerzenie swojej działalność na całym świecie: obecnie prowadzi działalność w 495 spółkach zależnych i 91 jednostkach stowarzyszonych na całym świecie, osiągając skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 7,343 trylionów jenów za rok zakończony 31 marca 2017 r. Dążąc do osiągnięcia nowych wartości przez innowacje, firma wykorzystuje swoje technologie do tworzenia lepszego życia i lepszego świata dla swoich klientów.

O firmie Samsung

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów.

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj