KOMEDA INSPIRATIONS

KOMEDA INSPIRATIONS

Maciej Stryjecki, szef audiofilskiej wytwórni ARMS RECORDS, zapowiada niezwykłą płytę z muzyką Krzysztofa Komedy oraz artystów zainspirowanych twórczością wielkiego polskiego jazzmana

W pierwszych informacjach na temat tego albumu możemy m.in. przeczytać:

„Album „Komeda-Inspirations” jest oryginalnym i specyficznym projektem, łączącym dwa światy: jazzu i muzyki organowej. Wykorzystanie tego instrumentu dało efekt odmienny od oczekiwań, głównie ze względu na niestandardowe aranżacje piosenek. Te powierzyliśmy znanym i cenionym artystom.
Kompozycje Krzysztofa Komedy są pierwszą odsłoną płyty. Na przeciwnym biegunie leżą utwory, napisane przez twórców, reprezentujących różne gatunki muzyczne. Ideą było jednak zachowanie spójności stylistycznej i ducha romantyzmu, unoszącego się pomiędzy dźwiękami.”

W projekcie wzięli udział Jan Bokszczanin, Paweł Gusnar, Grażyna Auguścik, Ryszard Borowski, Robert Majewski i Tomasz Szukalski. Został on zrealizowany w maju i czerwcu br. w warszawskim Kościele Ewangelicko-Reformowanym, posiadającym wspaniałe organy oraz bardzo charakterystyczną akustykę. Więcej na temat tego szczególnego przedsięwzięcia oraz uczestniczących w nim artystów – tutaj.

Płyta wydana na złotym nośniku pojawi się w sklepach po Nowym Roku, będzie można jednak ją nabyć w przedsprzedaży prawdopodobnie jeszcze przed świętami.

Dzięki uprzejmości Macieja Stryjeckiego możemy już teraz zaprezentować 3 utwory z tego wyjątkowego wydawnictwa. Gdyby ktoś był ciekaw, czego słucha się w audiofilskim raju, niechaj sobie po prostu odtworzy muzykę z „Komeda Inspirations”.

Komeda-Inspirations Ja nie chcę spać by audiolifestyle

Komeda-Inspirations Nim wstanie dzień by audiolifestyle

Komeda-Inspirations-Szara Kolęda by audiolifestyle

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj