Koncerty Konkursu Chopinowskiego w Samsung Smart TV

Koncerty Konkursu Chopinowskiego w Samsung Smart TV
XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina rozpocznie się dziś od koncertu inauguracyjnego. Na 21 X zaplanowano koncert finałowy

Tegoroczna edycja wydarzenia zapowiada się naprawdę ciekawie, ponieważ do konkursu zakwalifikowało się aż 15 Polaków. Użytkownicy telewizorów Samsung Smart TV mogą oglądać ich występy na żywo w wysokiej rozdzielczości Full HD dzięki dedykowanej platformie multimedialnej „Konkurs Chopinowski” przygotowanej przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Aplikacja dostępna wyłącznie na telewizorach Samsung Smart TV i urządzeniach mobilnych z system Android oraz iOS pozwala nie tylko oglądać na żywo przesłuchania konkursowe, lecz także umożliwia odtwarzanie wcześniejszych koncertów oraz śledzenie wydarzeń związanych z konkursem. Miłośnicy muzyki klasycznej mogą między innymi zapoznać się z biogramami jurorów i uczestników konkursu, a także przeglądać kalendarium występów oraz zdjęcia z każdego dnia eliminacji. Oprócz tego mają do dyspozycji bazę utworów Fryderyka Chopina oraz stale uzupełniany katalog materiałów VoD oraz nagrań audio, również z poprzednich edycji konkursu. Poza tym mogą prześledzić historię całego konkursu od 1927 roku dzięki bogatej kolekcji archiwalnych, często unikatowych fotografii, nagrań audio oraz filmów.

Od niedawna można także obejrzeć cykl wywiadów z jurorami konkursu oraz serię unikatowych, filmowych portretów 9 przedstawicieli Komitetu Honorowego Konkursu. Artyści, twórcy i intelektualiści o międzynarodowej sławie: Mirosław Bałka, Norman Davies, Umberto Eco, Fou Ts’Ong, Jiři Kylián, Krzysztof Penderecki, Stanisław Skrowaczewski, Tomas Venclova i Andrzej Wajda, mówią w nich między innymi o Chopinie, muzyce, pamięci oraz o tym, czy sztuka ocala.

Aplikacja przygotowana przez polskiego developera, firmę Inforit, jest dostępna na telewizorach Samsung Smart TV z roku 2013 i z lat późniejszych, w tym na najnowszych, tegorocznych modelach SUHD, w dwóch wersjach językowych (polski i angielski). Więcej informacji na temat aplikacji i Konkursu Chopinowskiego można znaleźć na stronie www.chopincompetition2015.com.

Kategorie: AUDIO-VIDEO, MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj