KONIEC DARMOWEGO SPOTIFY

KONIEC DARMOWEGO SPOTIFY
Serwis streamingowy Spotify, który od 2008 roku przyniósł straty w wysokości 206 mln dolarów, ogranicza darmowy dostęp do muzyki

Serwis streamingowy Spotify wycofał możliwość darmowego, nielimitowanego odsłuchu muzyki. Nowi użytkownicy będą mogli bezpłatnie korzystać z zasobów serwisu przez sześć pierwszych miesięcy.

Władze szwedzkiego serwisu Spotify podjęły decyzję o ograniczeniu czasu darmowego słuchania muzyki do 10 godzin miesięcznie. W ten sposób Spotify idzie w ślady innych serwisów tego typu, takich jak Deezer czy WiMP, które umożliwiały użytkownikom nielimitowany darmowy odsłuch swoich zasobów, pod warunkiem zgody na emisję reklam.

Użytkownicy Spotify zostali poinformowani o zmianach w regulaminie dotyczącym darmowego użytkowania usługi. Zmiany wchodzą z w życie z dniem 12 sierpnia.

Dla nowych użytkowników decydujących się na użytkowanie Spotify, serwis wciąż będzie oferował sześciomiesięczny, darmowy okres próbny.

Serwis Spotify jest dostępny dla internautów z Polski od początku 2013 roku. Rok wcześniej na polski rynek weszły także francuski Deezer i norweski WiMP. Na rodzimym rynku działa także polski serwis Muzo.

źródło: newsblitz.pl

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj