KORYFEUSZ MUZYKI POLSKIEJ 2014

KORYFEUSZ MUZYKI POLSKIEJ 2014
16 września 2014 roku odbyło się posiedzenie Rady programowej ds. muzyki Instytutu Muzyki i Tańca, na którym wybrano nominowanych do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2014 w kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku i Nagroda Honorowa.

Zgłoszonych zostało łącznie 162 kandydatury, spośród których Rada programowa wybrała po 5 nominowanych w każdej kategorii:

Osobowość Roku

Paweł Gusnar

Jacek Kaspszyk

Ewelina Nowicka

Włodek Pawlik

Agata Zubel

Wydarzenie Roku

I Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Skrzypcowy im. Zbigniewa Seiferta organizowany przez Fundację im. Zbigniewa Seiferta

Festiwal Wszystkie Mazurki Świata – „Rzeczpospolita Kolberga” organizowany przez Fundację Wszystkie Mazurki Świata

Koncert Krystiana Zimermana podczas 56. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” współorganizowany przez Związek Kompozytorów Polskich, Filharmonię Narodową oraz Instytut Muzyki i Tańca

Premiera opery „Moby Dick” Eugeniusza Knapika zrealizowana w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej

Premiera opery „Portret” Mieczysława Wajnberga zrealizowana w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Do 22 września trwa głosowanie Kolegium Elektorów, które wyłoni laureatów nagrody. Ze względu na charakter Nagrody Honorowej, nazwisko laureata zostanie ogłoszone dopiero podczas Gali wręczenia nagród.

Gala odbędzie się 30 września o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Koncert zatytułowany „Kolberg. (Re)interpretacje” będzie transmitowany przez Program 2 Polskiego Radia oraz w Internecie.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj