KRONICA ERICA cz.4

KRONICA ERICA cz.4
Najpiękniejszy kompozytor świata Eric Whitacre kontynuuje swój triumfalny marsz przez sceny, areny i estrady Błękitnej Planety! Wprawdzie Eric przegrał rywalizację z Arvo Pärtem o tytuł kompozytora roku podczas Classic Brit 2011, przy tej okazji jednak powstały tysiące zdjęć pokazujących, dlaczego amerykański kompozytor działa na kobiety jak podwójne espresso. Swoją drogą - spotkaliśmy już kilka pań, które dopytywały, czy można go obejrzeć w 3D. Jeszcze nie, ale to zapewne kwestia czasu. Nic nam również nie wiadomo o odżywkach do włosów polecanych przez Erica - przypuszczamy jednak, że przynajmniej raz na tydzień poddaje on swoją fryzurę zabiegowi kawiorowemu.

Aby jednak nie tworzyć wrażenia, iż jedynym sukcesem mijających tygodni była seria celebryckich fotek wykonana podczas gali Classic Brit, zwróćmy uwagę na najnowszy odcinek „Piratów z Karaibów” – ścieżka dźwiękowa zawiera m.in. utwór pt. „Mermaids”, który Eric napisał przy współpracy z legendarnym Hansem Zimmerem, twórcą muzyki m.in. do „Rain Mana”, „Gladiatora” czy „Incepcji”. Podczas pracy nad tym motywem, osobiście zresztą przez Erica dyrygowanym podczas realizacji w Abbey Road, obydwu panom towarzyszyła Hila Plitmann, sopranistka znana z interpretacji nowoczesnego repertuaru oraz… małżonka najpiękniejszego kompozytora świata.

Tak, tak, posiada on piękna żonę, z którą dzieli nie tylko łoże, ale także muzyczną pasję. Wszyscy, którzy marzą o tym, by zobaczyć, jak mister Whitacre wkłada czepek na głowę przed porannym prysznicem powinni natychmiast pozbyć się złudzeń. Jeśli Eric nie doczeka się swojego Michała Anioła, pozostaje Państwu żyć tylko jego muzyką. Oraz nadzieją, że ktoś kiedyś obsadzi go w roli Tarzana.

Eric Whitacre’s Music Player by ericwhitacre

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj