RADIO HI-RES: L’EKO DES GARRIGUES

RADIO HI-RES: L’EKO DES GARRIGUES
Kultowa stacja radiowa nadającą w internecie muzykę w bezstratnym formacie FLAC. Jest wyjątkowa nie tylko ze względu na najwyższą jakość techniczną, ale przede wszystkim z uwagi na repertuar. To prawdziwy manifest niezależności, szerokich poglądów i wyrafinowanych gustów.

Stacja mieści się we francuskim Montpellier i już od 1978 roku jest centrum ruchu oporu przeciwko komercjalizacji radiofonii. Radio mające status kultowego heroicznie utrzymuje swój niezależny charakter (nie nadaje żadnych reklam!), dzięki czemu brzmi zupełnie inaczej niż miliardy ściśle formatowanych rozgłośni nadających w kółko dziesięć aktualnych przebojów oraz organizujących quizy i konkursy dla słuchaczy, którym do szczęścia wystarcza tylko jedna półkula mózgowa.

Eko des Garrigues deklaruje pełną otwartość i całkowitą tolerancję dla wszelkich gatunków, eksperymentów, alternatyw, trendów i innowacji. Można tu więc posłuchać nie tylko rocka, punku, techno czy elektroniki z całego świata, ale także muzyki o wszelkich cechach awangardy. To prawdziwa ostoja wolnej myśli, odwagi i artystycznej kreatywności. Radio nie zapomina przy tym o swoich lokalnych korzeniach i chętnie sięga po muzykę Langwedocji, całego basenu Morza Śródziemnego, Maghrebu i jeszcze dalszych regionów. Wchodząc na fale tej rozgłośni, trzeba być gotowym na zaskakujące zestawienia smaków i nieoczekiwane sekwencje dań – po hipnotyzującym techno może pojawić się wstrząsający punk, a po chanson okraszonym afrykańskimi rytmami przyjdzie czas na tradycyjną kompozycję owianą aromatami rozpalonych słońcem ziół, świeżych sardynek i gęstej bryzy. To miejsce, które w ciągu godziny ma do zaoferowania więcej niż wszystkie polskie radiostacje w pół roku!

Stacja nadaje w internecie tutaj. Aby skorzystać z przekazu w najwyższej jakości – czyli FLAC – należy skopiować ten adres i wkleić np. do popularnego odtwarzacza VLC lub Foobara otwierając opcję Add location. Oczywiście, dla pełnej satysfakcji należy podłączyć do komputera USB DAC, z którego wyprowadza się sygnał do systemu audio.

logoeko

Kategorie: MUZYKA, NOWOŚCI

Skomentuj