LENOVO PHAB2 PRO

LENOVO PHAB2 PRO
Lenovo wprowadza pierwszy na świecie phablet z opracowaną przez Google technologią rozszerzonej rzeczywistości Tango — PHAB2 Pro. Urządzenie pozwala również rejestrować i odtwarzać dźwięk w systemie przestrzennym 5.1

SAN FRANCISCO — 10 czerwca 2016 r.: Firma Lenovo wprowadziła dziś do oferty budzący duże zainteresowanie PHAB2 Pro — pierwszy na świecie phablet z technologią Tango oferujący funkcje rozszerzonej rzeczywistości. Ponadto do katalogu trafiają: wyposażony w dwa aparaty fotograficzne phablet PHAB2 Plus i pełnowymiarowy PHAB2.

PHAB2 Pro: pierwszy na świecie phablet z technologią rozszerzonej rzeczywistości Tango

Phablet PHAB2 Pro z technologią Tango — zestawem czujników i oprogramowania Google, który wyczuwa otoczenie i odwzorowuje je na mapie — umożliwia stosowanie różnych przełomowych funkcji wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość (augmented reality, AR). Za pomocą aplikacji AR uczniowie mogą na przykład wyświetlać w klasie wirtualne dinozaury w pełnej skali i pogłębiać wiedzę dzięki nałożonym danym AR, które wyświetlają się podczas oglądania modelu z różnych stron. Gracze docenią takie możliwości AR, jak gra w wirtualne domino na stole kuchennym, posiadanie wirtualnego zwierzaka w sypialni czy odpieranie ataku kosmitów na dom. Dzięki technologii Tango PHAB2 Pro może nawet zacząć zmieniać sposób myślenia o mapowaniu wnętrz budynków. Użytkownicy mogą na przykład korzystać z nowych funkcji, takich jak zwiedzanie muzeów w rozszerzonej rzeczywistości za pośrednictwem aplikacji GuidiGO. PHAB2 Pro z technologią Tango zapewnia użytkownikom smartfonu nieosiągalne dotychczas funkcje, które nieustannie się uczą i doskonalą.

08_Phab2_Camera

„Chcieliśmy urzeczywistnić fantastyczną koncepcję w urządzeniu mobilnym, które będzie miało szanse na rynkowy sukces” — powiedział Jeff Meredith, wiceprezes i dyrektor generalny działu Android and Chrome Computing firmy Lenovo. – Kiedy tylko zobaczyliśmy Tango, wiedzieliśmy, że może przyjąć się tak powszechnie jak GPS. Aby jednak PHAB2 Pro mógł wnieść nową jakość, musieliśmy wprowadzić do sprzedaży po przystępnej cenie phablet nie tylko wyróżniający się najnowszymi funkcjami, ale też świetny pod każdym względem i pierwszy na rynku”.

„Tango umożliwia urządzeniom wykrywanie ruchu i przestrzeni, a dzięki temu może zmienić sposób naszej interakcji z otoczeniem. Uważamy, że urządzenia z funkcjami śledzenia położenia przyjmą się powszechnie i cieszymy się, że PHAB2 Pro wprowadza nowe możliwości, dzięki którym phablet staje się jeszcze bardziej przydatny” — powiedział Johnny Lee, dyrektor ds. inżynieryjnych Google.

14_Phab2_Plus_Hands

„Firma Lenovo potrzebowała wysokowydajnej i niezawodnej platformy do Tango. Jesteśmy dumni z tego, że wybrała procesor Qualcomm Snapdragon 652 ze względu na jego zaawansowaną technologię i wszechstronną konstrukcję” — powiedział Alex Katouzian, starszy wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Qualcomm Technologies Inc. – Ścisła współpraca między Lenovo, Google i Qualcomm Technologies umożliwiła realizację tej innowacyjnej funkcji całkowicie w oprogramowaniu działającym z procesorem Snapdragon 652. Dzięki temu udało nam się dotrzymać bardzo krótkiego terminu wdrożenia bez osobnego koprocesora ani ponownej certyfikacji sprzętowej”.

Za pomocą phabletu PHAB2 Pro można przemeblować dom, wizualizując prawdziwe meble w salonie czy kuchni. Jednym z pierwszych partnerów, którzy opracowali aplikacje z technologią Tango, jest sieć sklepów budowlano-dekoratorskich Lowe. Aplikacja Lowe’s Vision wykorzystuje technologię Tango do mierzenia pomieszczeń i wizualizacji w nich urządzeń AGD, materiałów dekoracyjnych, blatów czy kafelków. Wraz z Lowe’s Vision klienci dostaną do ręki narzędzia nowej generacji do rozszerzonej rzeczywistości.

„Technologia Tango w nieosiągalny dotychczas sposób pozwoli przełożyć wizję urządzenia domu na rzeczywistość” — powiedział Richard Maltsbarger, dyrektor ds. rozwoju Lowe. „Dzięki modelowi PHAB2 Pro chcemy w Lowe udostępnić klientom narzędzie, które pomoże im w projektowaniu wystroju i remontowaniu domu z poczuciem pewności”.

Technologie wykorzystywane przez Tango

Tango oferuje te funkcje dzięki trzem głównym technologiom: monitorowania ruchu, postrzegania głębi oraz uczenia się przestrzeni. Funkcja monitorowania ruchu umożliwia phabletowi PHAB2 Pro widzenie własnego położenia w trzech wymiarach. Funkcja uczenia się przestrzeni podpowiada urządzeniu, gdzie się aktualnie znajduje. Funkcja postrzegania głębi wykrywa powierzchnie i przeszkody w celu analizy ukształtowania otoczenia. Phablet może teraz po raz pierwszy zwizualizować i zinterpretować otaczające go obiekty przy użyciu czujników rejestrujących ponad 250 000 pomiarów na sekundę.

Najwyższej klasy wzornictwo phabletu

PHAB2 Pro jest urządzeniem wyjątkowym dzięki Tango, ale też wyróżnia się jako najwyższej klasy phablet. Działa z procesorem Qualcomm® Snapdragon™ 652, który zapewnia skuteczną integrację sprzętu i mocy obliczeniowej, najwyższej klasy łączność 4G LTE, a także przełomowe funkcje oznaczania czasu oraz przetwarzania danych aparatu fotograficznego i czujników. Wymagającą funkcję widzenia komputerowego obsługuje pojedynczy, wysokowydajny procesor Snapdragon ze ściśle zintegrowanym zespołem kluczowych modułów przetwarzania sygnałów cyfrowych i obrazu oraz zespołem czujników. Heterogeniczna platforma obliczeniowa jest optymalnie dostosowana do obciążenia funkcjami Tango i przystosowana do całodziennego użytku. Procesor Snapdragon 652 szybko przetwarza wszystkie rozbudowane dane odbierane jednocześnie z wielu czujników kamer, żyroskopu i akcelerometru oraz opatruje je sygnaturami czasowymi. Zapewnia to płynne działanie funkcji rzeczywistości rozszerzonej, w których trójwymiarowe nakładki graficzne AR są dopasowane bardziej naturalnie do otoczenia fizycznego.

15_Phab2_Plus_Color_Option_S&G

PHAB2 Pro ma funkcje Dolby AudioTM Capture 5.1 i Dolby Atmos® umożliwiające rejestrację ważnych chwil z dźwiękiem wysokiej jakości oraz jego odtwarzanie. Technologia Dolby Audio Capture 5.1 rejestruje czysty dźwięk przestrzenny w konfiguracji 5.1, uwieczniając pełną gamę audio i wzbogacając wspomnienia o niezwykłą wyrazistość oraz głębię. Umożliwiają to trzy mikrofony, funkcja przestrzennej rejestracji dźwięku z redukcją szumów i wbudowana kamera o rozdzielczości 16 MP nagrywająca wideo o wysokiej ostrości. Dzięki realistycznemu, dynamicznemu dźwiękowi Dolby Atmos® odtwarzanemu przez słuchawki użytkownik ma wrażenie, że znajduje się w środku akcji na ekranie. PHAB2 Pro o przekątnej 6,4 cala ma inteligentny wyświetlacz z technologią Assertive Display o bardzo wysokiej rozdzielczości QHD (2560 x 1440), który optymalizuje jakość obrazu w zależności od oświetlenia i zawartości.

PHAB2 Plus: niesamowite zdjęcia

PHAB2 Plus wyróżnia się jakością zdjęć. Phablet ma dwa tylne aparaty fotograficzne o rozdzielczości 13 MP z funkcją natychmiastowego ustawiania ostrości, przesłonę F2,0 oraz profesjonalny procesor przetwarzania obrazu Futjitsu Milbeaut® stosowany w aparatach Leica. Miłośnicy fotografii mogą robić zachwycające zdjęcia przy słabym oświetleniu, uzyskując realistyczne kolory, wysoką szczegółowość w obszarach zacienionych, a także atrakcyjne rozmycie tła. Oprogramowanie aparatu ma tryb ręczny i efekty specjalne.

PHAB2: niesamowita cena

PHAB2 to przystępny cenowo phablet AR z atrakcyjnymi funkcjami dostępnymi w urządzeniach wysokiej klasy. Tryb AR w PHAB2 umożliwia robienie wyróżniających się zdjęć i nagrań wideo dzięki nakładaniu efektów, takich jak wirtualne tła i komiksy. Funkcje te świetnie sprawdzą się podczas udostępniania zdjęć na Facebooku i Instagramie. Spośród innych atutów warto wymienić duży wyświetlacz HD o przekątnej 6,4 cala, aparat z szybkim fokusem o rozdzielczości 13 MP oraz 32 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzać przy użyciu kart microSD.

Ceny i dostępność

Lenovo PHAB2 będzie dostępny w cenach od 199 USD, PHAB2 Plus — od 299 USD, a PHAB2 Pro — od 499 USD. Wszystkie modele będą dostępne na całym świecie od września. W USA PHAB2 Pro będzie sprzedawany w wybranych sklepach sieci Lowe oraz przez internet pod koniec roku. Ceny i dostępność zależą od kraju.

15_Phab2_Pro_Color_Option_G&S

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj