LEXICON MP 20 PRE-PRO

LEXICON MP 20 PRE-PRO
Nowy, flagowy procesor kina domowego pozwala na konfigurację systemu 12.4 Konstrukcja pojawi się w sprzedaży na początku przyszłego roku i będzie kosztować prawdopodobnie 14 tys. $. Na pokładzie m.in. systemy Dolby TrueHD, DTS HD Master oraz Dolby Pro Logic IIz.

Producent jest jednak najbardziej dumny z technologii QuantumLogic Surround 3D, która pozwala uzyskać miks 12.4 z sygnału mono, stereo i multi. Konstruktorzy twierdzą, że zamiana dźwięku dwukanałowego na wielokanałowy w żaden sposób nie zniekształca oryginalnej ścieżki – procesor uprzestrzennia nagranie zgodnie z intencjami jego twórców, lokalizując wszystkie komponenty źródłowe w taki sposób, w jaki były one rozmieszczone przez realizatorów.

Amerykański pre-pro umożliwia oczywiście tworzenie układów wielostrefowych, z których np. jeden może być układem audio, a inny – video. Ciekawe, że MP 20 potrafi podzielić sygnał z wyjść HDMI na audio i na video, co oznacza, że obraz będzie pochodzić z instalacji kinowej, zaś dźwięk z finezyjnego systemu audiofilskiego. Najwyższą jakość oglądania mają zapewnić najnowsze chipy Sigma Designs VXP GF9452. Strona producenta – tutaj

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj