LINIA HARMANA

LINIA HARMANA
Na polskim rynku jest już dostępna pierwsza w historii marki Harman Kardon linia słuchawek. Ceny i opis poszczególnych modeli - poniżej 

Supernowoczesny system akustyczny i wysmakowana stylistyka – oto podstawowe wyróżniki tych subtelnych urządzeń, ucieleśniających harmanowską ideę Beautiful Sound. Cztery modele słuchawek (dwa modele nausznych i dwa dokanałowych) pozwalają dopasować sprzęt do indywidualnych upodobań i do zasobności portfela.
Modele nauszne HARKAR–CL i HARKAR–BT w wyrafinowany sposób łączą elementy z piaskowanej stali i matowej czerni, dzięki czemu doskonale komponują się stylistycznie z produktami Apple®. Zaprojektowano je jako słuchawki zamknięte – całkowicie izolują ucho od hałasów z zewnątrz, sprawiając równocześnie, że odsłuchiwany dźwięk nie wydostaje się na zewnątrz muszli. Bo czy przy słuchaniu muzyki nie chodzi o to, by być z nią sam na sam? Dźwięk płynący ze słuchawek, choć odsłuchiwany z głośnością bezpieczną dla ucha, dzięki pasywnej redukcji szumów nie traci czystości i precyzji odwzorowania. Oznacza to ni mniej ni więcej tylko koncertową jakość bez względu na to, jak mocno skręcimy pokrętło głośności.

Słuchawki otrzymały wysmakowane poduszki z miękkiej skóry, z wysokiej klasy pianką tłumiącą. Nie tylko gwarantuje ona komfort użytkowania i świetnie tłumi dźwięk, ale również wpływa na akustykę, poprawiając zakres przenoszenia basów. Wnętrze muszli kryje wysokiej klasy system przetworników o średnicy 40 mm, przenoszących częstotliwości w zakresie16Hz – 20kHz. Wytwarzany przez nie dźwięk charakteryzuje duża rozpiętość dynamiczna i wysokie ciśnienie akustyczne, a dzięki unikalnej przegrodzie – także precyzyjny bas na każdym poziomie głośności. W zestawie są dwa wymienne pałąki (mały i duży). Mechanizm składania 2D pozwala płasko złożyć muszle słuchawek, ułatwiając ich transport i ograniczając ryzyko zgniecenia. Złożone i zapakowane do etui słuchawki z łatwością mieszczą się w kieszeni ubrania lub przegródce torby, co czyni z nich obowiązkowe wyposażenie rasowego podróżnika.

Model HARKAR–CL wyposażono ponadto w wytrzymałe, stalowe zawiasy , które pozwalają dopasować słuchawki w dwóch płaszczyznach. Poprawia to komfort użytkowania i zapewnia uszom idealną akustykę. Na przewodzie tego modelu znajduje się trójprzyciskowe sterowanie Apple z mikrofonem, pozwalające na przykład odebrać przychodzącą rozmowę bez zdejmowania słuchawek.

Bardziej wyrafinowany technologicznie model HARKAR–BT obywa się bez przewodów, bazując na technologii Bluetooth®. Najwyższa jakość dźwięku to zasługa kodowania AAC i Apt-X. Zarówno wbudowany mikrofon jak i przyciski obsługi słuchawek zamontowano na jednej z muszli. Ładowane przez USB baterie pozwalają na 12 godzin ciągłej pracy, jednak model ten doskonale sobie radzi również bez własnego zasilania – w trybie odtwarzania pasywnego. Wówczas wystarczy się posłużyć dołączonym przewodem.

Słuchawki dokanałowe (modele HARKAR–NI i HARKAR–AE) są znacznie delikatniejsze od nausznych. Korzystają z wysokiej klasy przetworników o średnicy 9 mm i paśmie 20Hz – 20kHz z pasywną redukcją szumów. Ich aluminiowe obudowy poprawiają dokładność odtwarzania basów i klarowność dźwięku bez względu na poziom głośności, a także eliminują niepożądane rezonanse. Kształtem doskonale komponują się ze stylistyką iPhone’a, iPada czy iPoda. Słuchawki dokanałowe dostarczane są z silikonowymi wkładkami w trzech rozmiarach, które pozwalają zoptymalizować ich dopasowanie do potrzeb użytkownika. Także i tu na przewodzie umieszczono trójprzyciskowe sterowanie Apple wraz z mikrofonem. Model HARKAR–AE, oprócz wkładek silikonowych, wyposażono dodatkowo w miękkie, piankowe wkładki Comply™, które dopasowują się do kształtu małżowiny ucha, gwarantując nie tylko komfort, ale i lepsze tłumienie dźwięków dochodzących z zewnątrz.

Ceny: HARKAR–BT – 1049zł, HARKAR–CL – 819zł, HARKAR–AE – 619zł, HARKAR–NI – 419złKategorie: NOWOŚCI

Skomentuj