LINKIN PARK x UHD x SAMSUNG

LINKIN PARK x UHD x SAMSUNG
Po bezpośrednich transmisjach oper w jakości UHD, pora na koncert rockowy

Firma Samsung oraz operator satelitarny SES zrealizują wspólnie pierwszą na świecie transmisję na żywo z koncertu w jakości Ultra High Definition. Dzięki wspólnym wysiłkom obu firm, możliwe będzie obejrzenie koncertu znanego amerykańskiego zespołu Linkin Park, który odbędzie się już 19 listopada 2014 w berlińskiej hali O2 World, w świetniej jakości UHD.

Linkin Park to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie. Od ponad dekady kapela nieprzerwanie święci triumfy, zdobywając przy tym nie tylko rzesze wiernych fanów, ale także mnóstwo nagród, w tym Grammy. Przekaz na żywo z ich występu będzie dostępny ekskluzywnie na kanale demo Astra Ultra HD. Transmisja będzie prezentować się świetnie na telewizorach Samsung Curved UHD z 2014, które zagwarantują najlepsze warunki do oglądania tak wyjątkowego wydarzenia.

Wspomniany koncert, nie jest jedyną okazją aby doświadczyć pełni wrażeń rozdzielczości Ultra High Definition na telewizorach Samsung Curved UHD. W maju tego roku dla nabywców telewizorów UHD Samsung udostępniona została pierwsza w Polsce i Europie aplikacja Smart TV umożliwiająca strumieniowanie filmów w tej zachwycającej jakości – Strefa VOD UHD. W aplikacji znajdziemy stale powiększającą się bazę filmów dostępną wyłącznie dla posiadaczy telewizorów UHD Samsung z tego roku. Wśród udostępnionej kolekcji, znajdziemy takie filmy jak „Pożądanie” z Sophie Marceau w roli głównej, skandynawski kryminał „Łowcy głów” czy „Idealne matki” z pięknymi Naomi Watts i Robin Wright na pierwszym planie. Już w najbliższym czasie zbiory filmowe Strefy VOD UHD będą powiększać się o kolejne hity.

Firma Samsung posiada także doświadczenie w realizacji transmisji w jakości UHD. 7 maja 2014 r. przeprowadzono premierową transmisję opery „Nabucco” Giuseppe Verdiego w rozdzielczości Ultra High Definition za pośrednictwem aplikacji Samsung Smart TV, pierwszej aplikacji na świecie umożliwiającej transmisję spektakli operowych. Było to wydarzenie bezprecedensowe, będące pierwszą transmisją w rozdzielczości UHD strumieniowaną za pomocą łącza internetowego na cały świat. Aplikacja Wiener Staatsoper Smart TV to połączenie opracowanej przez Samsung technologii z najwyższej jakości treściami zapewnianymi przez Wiedeńską Operę Państwową, jedną z trzech największych scen operowych w Europie. W bieżącym sezonie zaplanowanych zostało 10 nowych transmisji przedstawień w rozdzielczości Ultra High Definition, między innymi takie klasyczne spektakle operowe jak „Wesele Figara”, „Traviata”, „Zemsta nietoperza” i „Tannhäuser”.

Kategorie: NOWOŚCI
Tags: Samsung, UHD

Skomentuj