MARANTZ CONSOLETTE

MARANTZ CONSOLETTE
Luksusowy dok wyładowany po brzegi nowoczesnymi rozwiązaniami. Szczegóły w informacji prasowej Horn Distribution, polskiego przedstawiciela firmy Marantz 

Marantz, światowy lider zaawansowanych rozwiązań służących domowej rozrywce, przedstawia najbardziej zaawansowaną na świecie stację muzyczną z wbudowanym elementem dokującym, przeznaczoną dla audiofilów. Połączenie w Marantz Consolette prawdziwie audiofilskiej jakości dźwięku, wyjątkowego poziomu rzemiosła, luksusowych materiałów ze spektakularnym wzornictwem oraz najnowocześniejszych funkcji – redefiniuje pojęcie, czym powinien być sprzęt tej kategorii.
Pierwszym produktem twórcy marki, Saula B. Marantza był przedwzmacniacz nazwany „Audio Consolette”. Został on zaprojektowany do odtwarzania najlepszego dźwięku możliwego do osiągnięcia dla płyty mono LP, wówczas nowo zaprojektowanego formatu muzyki. Nowa Consolette robi dokładnie to samo dla dzisiejszego sposobu słuchania muzyki i dlatego został nazwany tak samo jak oryginalne urządzenie.

Forma adekwatna do funkcji
Prawdziwie wyrzeźbiona i przyciągająca wzrok forma, oferuje także powiązane z nią zalety akustyczne. Jej konstrukcja umożliwia zaoferowanie szerszej sceny muzycznej stereo i eliminuje wewnętrzne fale stojące. Nawet luksusowe materiały wykorzystane w konstrukcji przynoszą dodatkowe korzyści dla emisji dźwięku. Prawdziwie 360-stopniowa konstrukcja, która wygląda rewelacyjnie z każdej strony, dostarcza jednego z najbardziej uderzających elementów stylistycznych w Consolette, jakim jest jej tylna ścianka wykonana z prawdziwego drewna orzechowego. Ale ma ona także inną funkcję … wewnątrz znajdziesz dedykowane obudowy dla każdego przetwornika, co czyni całość prawdziwym, 2-drożnym aktywnym systemem głośnikowym. Wspaniały przykład wzornictwa i dźwięku działających w idealnej harmonii.

Usłyszysz różnicę
Tak wspaniałe, jak wzornictwo zewnętrzne jest również inżynieria dźwięku zastosowana wewnątrz. Przetworniki BMR, specjalnie opracowane dla Consolette są doskonałym przykładem. Większości urządzeń tego typu nie zapewnia prawidłowego obrazowania stereo, ponieważ głośniki są umieszczone bardzo blisko siebie. Membrany systemu Balanced Mode Radiators pomagają w osiągnięciu szerokiego obrazu stereo ze 180-stopniową dyspersją dźwięku, co nie mogłoby być osiągnięte z pomocą standardowych przetworników kopułkowych. Zastosowanie BMR eliminuje również efekt „sweet spot” i zapewnia wierne obrazowanie stereo w całym pomieszczeniu. Dodano również dwa duże przetworniki niskotonowe o średnicy 11cm. Sekcja wzmacniacza została stworzona przez guru marki Marantz, Kena Ishiwata, co dodatkowo potwierdziło jakość brzmienia. W konstrukcji zastosowano aż sześć wzmacniaczy: dwa (w trybie BTL) do napędzania każdego przetwornika niskotonowego i po jednym dla każdego z przetworników BMR. Całość jest zamknięta w osłonie ekranującej, wykonanej z anodowanego aluminium, aby zatrzymać zakłócenia elektryczne, a trwałość i sztywność obudowy eliminuje wibracje, które mogą być szkodliwe dla wrażliwych sygnałów audio przetwarzanych wewnątrz. Rezultatem jest dźwięk o wyjątkowej jakości w całym zakresie częstotliwości i efekt sceny dźwiękowej normalnie doświadczanej przez słuchacza tylko z osobnych głośników stereo umieszczonych kilka metrów od siebie. To jest absolutnie nowa jakość i doświadczenie dostępne z urządzenia o zespolonej obudowie.

Pełna kontrola systemu
Oprócz pięknego wzornictwa i jakości zdefiniowanej na nowym poziomie, jest jeszcze jedna kluczowa cecha Consolette: łatwość obsługi. Ta luksusowa stacja muzyczna może być kontrolowana przez dowolne urządzenie działające na systemie Apple iOS lub Android. Dodatkowe funkcje, takie jak NetLink ułatwiają podłączenie Consolette do sieci domowej i sprawiają, że muzyka jest dostępna z dowolnego pomieszczenia w domu. Całość może być kontrolowana w łatwy sposób dzięki aplikacji Marantz Consolette App. Aplikacja ta otwiera dostęp do świata tysięcy bezpłatnych, internetowych stacji radiowych oraz możliwość ich odtwarzania przez Consolette. Sześć ulubionych stacji może być nawet przechowywanych bezpośrednio w pamięci urządzenia, jest więc możliwe ich słuchanie, nawet jeśli nie masz pod ręką swojego smartfona. Stacja muzyczna jest idealna nie tylko dla wszystkich iUrządzeń, w tym iPada i urządzeń z funkcją Airplay dla bezprzewodowej transmisji muzycznej. Użytkownicy mogą także przesyłać wszelkiego rodzaju muzykę zapisaną w sieci, czy na komputerze, urządzeniach NAS lub urządzeniach z systemem Android.

Przyszłość w stylu retro
Czysty w formie, symetryczny panel przedni Consolette jest wykonany z jednego kawałka anodyzowanego aluminium, natomiast solidne pokrętła i polerowana, jednoczęściowa obudowa tylna z drzewa orzechowego dodają całości mocnego wrażenia luksusu. Podstawa stoi na trzech stopkach dla najlepszej stabilności, co wyda się użytkownikom sprzętu Marantz czymś znajomym, gdyż jest to rozwiązanie stosowane w gramofonie TT-15S1 Premium. Inne historyczne innowacje Marantz, jak pokrętło Gyro Touch Wheel, po raz pierwszy przedstawione w 1970 roku, zostały zmodernizowane i zastosowane w Consolette. Pierwotnie używane do strojenia stacji FM w pierwszych tunerach firmy, wielofunkcyjne pokrętło teraz umożliwia dostęp do tysięcy bezpłatnych, internetowych stacji radiowych na całym świecie. Pozwala także na przewijanie ustawień menu, także przejście do kolejnego utworu, lub cofnięcie do poprzedniego oraz kontrolę głośności – idealnie intuicyjne sterowanie. Dopełnieniem pakietu funkcjonalności jest jasny, wyświetlacza OLED o wysokim kontraście, który idealnie poprawia jego czytelność z odległości. Marantz Consolette jest dostępny w jedwabistym kolorze czarnym (Silk Black) i srebrnym o białym odcieniu(Silver White) począwszy od października. Więcej informacji na stronie www.marantz.com/consolette.

Marantz Consolette w skrócie:
• Solidna konstrukcja wykonana z luksusowych materiałów • Wiodąca w kategorii jakość dźwięku dzięki zaawansowanej inżynierii • Bezprzewodowy streaming AirPlay z dowolnego urządzenia Apple iOS • Stacja dokująca zapewniająca również ładowanie dla iPod, iPhone i iPad z 30-pinowym konektorem • Łatwe podłączenie do domowej sieci przy użyciu funkcji Marantz NetLink lub zintegrowanej funkcji WPS • Bezprzewodowy streaming z dowolnego urządzenia Apple iOS, Android bądź Windows • Streaming muzyki z dysku sieciowego podpiętego do sieci domowej • Wbudowane radio internetowe z dostępem do ponad 17 000 stacji Łatwa obsługa poprzez dedykowane aplikacje dla iOS i AndroidKategorie: NOWOŚCI

Skomentuj