MARANTZ HD-AMP1

MARANTZ HD-AMP1
Marantz wprowadza na rynek HD-AMP1 - zintegrowany wzmacniacz klasy premium o klasycznej elegancji i z wieloma możliwościami połączeń

HD-AMP1 to już drugi – po ubiegłorocznym wzmacniaczu słuchawkowym HD-DAC1 – element odrodzonej serii MusicLink.

Seria Marantz MusicLink
W serii, która pojawiła się na rynku w 1990 roku zastosowano elementy małe i rzadko spotykane. Cel był prosty: dostarczyć słuchaczowi wszystkich emocji i muzycznych szczegółów oryginalnego nagrania, a jednocześnie zapewnić elegancki wygląd i poczucie luksusu. Nie przypadkiem tworzy ją obecnie Ken Ishiwata, który projektował znakomite produkty wcześniejszej serii MusicLink.

Cyfrowe filtrowanie muzyki (MMDF)
Mimo niewielkich rozmiarów HD-AMP1 dostarcza moc 2×70 W przy 4 omach i z łatwością sobie radzi nawet z najbardziej wymagającymi fragmentami odtwarzanej muzyki. Dzieje się to za sprawą niezwykle stabilnego zasilania i opracowanej we własnym zakresie technologii sprzężenia zwrotnego.

Układ podwójnego zegara (Dual Crystal Clock) i dyskretny przetwornik analogowo-cyfrowy umieszczony za filtrem, wraz z cenionymi modułami przedwzmacniacza HDAM sprawiają, że dźwięk uważany za standardowy brzmi tak, jak materiał wysokiej rozdzielczości. Przeznaczony dla audiofilów wysokoprądowy przetwornik cyfrowo-analogowy SABRE o parametrach przetwarzania dochodzących do 384 kHz/32 bity jest w stanie z łatwością odtworzyć nawet najdrobniejsze szczegóły dźwięku.

mz_hdamp1_n_sg_re_bg001_hi__Kopiowanie_

Podsumowując, HD-AMP1 posiada unikatowe cyfrowe filtrowanie muzyki (Marantz Musical Digital Filtering – MMFD). Inspiracją do jego powstania były technologie klasy audiofilskiej. Dla Marantza użycie standardowego filtrowania cyfrowego nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ma ono zasadnicze znaczenie dla odtwarzania wejściowego sygnału cyfrowego. Dlatego firma wiele zainwestowała, by zdobyć najwyższą ekspercką wiedzę. To doprowadziło do opracowania technologii Marantz Music Mastering, która zyskała wielkie uznanie. Wykorzystano ją w obsypanej nagrodami serii Premium 11. Została ona teraz dostosowana do projektu HD-AMP1 i jako nowe rozwiązanie nazwano Marantz Musical Digital Filtering. Dwie dostępne charakterystyki filtra zaspokajają różne gusta.

Koncepcja specjalnego wzmacniacza impulsowego
HD-AMP1 jest pierwszym produktem hi-fi w historii firmy Marantz, który korzysta z koncepcji wzmacniacza impulsowego. Dotychczas wzmacniacze impulsowe (klasa D) miały pewne ograniczenia, przez które wymagający inżynierowie Marantza nie mogli ich brać pod uwagę przy produkcji urządzeń hi-fi klasy premium.

MARANTZ-HD_AMP1-SG-atmosphere (Kopiowanie)

Obecnie HD-AMP1 łączy unikatowe technologie Marantz HDAM: koncepcję wzmacniacza impulsowego i ogólne sprzężenie zwrotne, by zagwarantować niezmienną wydajność podczas współpracy z szeroką paletą głośników. W porównaniu ze zwykłym wzmacniaczem impulsowym HD-AMP1 nie pobiera sygnału zwrotnego na wyjściu modułu wzmacniacza, ale tuż za filtrem LC. Gdy sygnał zwrotny jest pobierany przed filtrem LC, podłączone głośniki są pomijane podczas wzmocnienia. Z tego powodu wzmacniacz silnie reaguje na podłączone głośniki, co prowadzi do zmian wydajności. Dzięki starannie zaprojektowanemu wzmacniaczowi impulsowemu i pobieraniu sygnału zwrotnego po filtrze LC wpływ podłączonych głośników staje się minimalny. W dodatku współczynnik tłumienia, czyli stosunek impedancji znamionowej podłączonego głośnika do impedancji wyjściowej wzmacniacza, staje się także mniej czuły na częstotliwość. Szybkie tempo narastania wzmocnienia i wysoka jakość samego filtru LC zapewniają szerokie pasmo przenoszenia i płaską odpowiedź częstotliwościową. Wszystko to składa się na zadziwiającą wydajność i jakość dźwięku w kompaktowej obudowie.

Nowoczesne podłączenia
HD-AMP1 można łączyć na wiele sposobów z innymi urządzeniami. Cyfrowe wejścia optycznej i koaksjalne, jak również port USB-B pozwalają strumieniować muzykę bezpośrednio z komputerów PC i Mac lub podłączyć do innych źródeł cyfrowych. Urządzenia mogą być także podłączone przez port USB, który znajduje się na panelu czołowym. Marantz dodał także dwa wejścia analogowe. USB-B działa w trybie asynchronicznym, by obsłużyć nie tylko dźwięk wysokiej rozdzielczości 384 kHz/32 bity, ale także formaty DSD 2,8 MHz, 5,6 MHz, a nawet 11,2 MHz. Dla zapewnienia najwyższej wydajności podczas połączenia do komputera, Marantz zwiększył izolację wokół wejścia USB-B. W ten sposób są eliminowane zakłócenia wysokiej częstotliwości generowane przez komputer.

Elegancki wygląd
HD-AMP1 dobrze brzmi, ale też świetnie wygląda. Front z litego aluminium jest wspierany przez dwuwarstwową płytę dolną i panele boczne wykonane w stylu retro – wyglądają jak drewniane. Informacje o głośności, wejściach, rozdzielczości i inne są wyświetlane na stylowym podświetlanym wyświetlaczu Marantza bezpośrednio nawiązującym do uznanych projektów firmy.

mz_hdamp1_bn-f_sg_34_bg001_hi__Kopiowanie_

Integra będzie dostępna od stycznia 2016 roku w kolorze czarnym i srebrno-złotym.

Zintegrowany wzmacniacz HD-AMP1 z trybem DAC – główne cechy

• Wysokiej jakości wzmacniacz impulsowy 2x 70 W (4 omów RMS)
• Wzmacniacz sprzężenia zwrotnego przed przedwzmacniaczem
• Szczegółowe odtworzenie dźwięku dzięki HDAM-SA2 i HDAM-SA3
• Technologia cyfrowego filtrowania muzyki (Marantz Musical Digital Filtering)
• Wejścia cyfrowe: 2x optyczne, koaksjalne i USB typu B zdolne przekazywać dźwięk wysokiej rozdzielczości w standardzie 384 kHz/32 bity; natywne wsparcie DSD 2.8, DSD 5.6 i DSD 11.2
• Dodatkowe możliwości podłączenia dzięki 2 wejściom analogowym
• Wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy SABRE ES9010KM2
• Technologia podwójnego zegara zapewniająca wysoką jakość cyfrową
• Zwiększona izolacja wejścia USB-B, dla uniknięcia komputerowych zakłóceń dźwięku
• Wejście USB na panelu czołowym obsługujące standard iDevice
• Oryginalny terminal głośnikowy Marantz SPKT-1
• Urządzenie dostępne w kolorach: czarnym i srebrno-złotym

mz_hdamp1_sg_ot_bg001_hi (Kopiowanie)

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj