MARANTZ MELODY MEDIA & STREAM

MARANTZ MELODY MEDIA & STREAM
Marantz prezentuje dwa bezprzewodowe systemy muzyczne stworzone na bazie serii Melody

Obydwa urządzenia, Melody Media (M-CR610) i Melody Stream (M-CR510), zapewniają niemal nieograniczony dostęp do źródeł muzyki, łatwość obsługi i eleganckie wzornictwo. Oba urządzenia będą dostępne w Europie w czarnej lub czarno-białej wersji wykończenia od początku sierpnia.

Nowe urządzenia mogą być podłączone do domowej sieci wi-fi przy użyciu jednego przycisku. Większy model – Melody Media – ma moc 2×60 W, posiada radio FM i DAB, odtwarzacz CD i potrafi odtwarzać internetowe stacje muzyczne za pomocą vTunera. Dostęp do Spotify i last.fm oraz opcja podłączenia NAS (Network Attached Storage). Melody Media ma wbudowany moduł AirPlay dla bezpośredniego strumieniowania muzyki z iTunes i urządzeń z iOS. Kontrolę nad tym wszystkim ułatwia aplikacja Marantz Remote App dostępna dla urządzeń z systemami iOS i Android. Wbudowane wejście cyfrowe pozwala na podłączenie telewizora, a przedni i tylny port USB poszerzają dodatkowo możliwości połączeniowe. Jako standard w urządzeniach Marantz, port USB jest kompatybilny z iPod digital i posiada certyfikat „Made for iPhone”. Co ważne dla audiofilów, Melody Media wspiera formaty bezstratne, takie jak ALAC i wysokiej rozdzielczości 192kHz/24bit pliki WAV, FLAC HD oraz odtwarzanie Gapless.

Melody Stream jest znacznie szczuplejszy od Melody Media. Jest urządzeniem dedykowanym dla nowych mediów, jednakże nie oferuje odbioru FM, DAB i nie czyta płyt CD. Zawiera w sobie wszystkie możliwości sieciowe, tak jak Melody Media. By dopełnić całości, Marantz oferuje do kompletu Melody Speakers M-LS502. Te wysokiej jakości głośniki wykończone w pięknej czerni o fortepianowym połysku są stworzone do współpracy z dowolnym systemem serii Melody. Ich zakres częstotliwości, przenoszenie mocy i sposób podłączenia zostały zoptymalizowane do tej właśnie linii i tylko w kombinacji z tą linią są oferowane. Zwrotnica głośnika została stworzona w oparciu o wyselekcjonowane komponenty, a terminale bi-wiring w pełni korzystają z funkcjonalności bi-ampingu dostępnego w Melody Media. Obudowa została wykonana z solidnego, pełnego MDF, a boczne panele zostały delikatnie zaokrąglone. Wykończenie w fortepianowej czerni o wysokim połysku uzupełnia elegancki wygląd.
Kategorie: NOWOŚCI
Tags: Marantz, Streamer

Skomentuj