MARANTZ NA-11S1

MARANTZ NA-11S1
  Nowy referencyjny odtwarzacz sieciowy z wbudowanym DAC. Cena - ponad 15 tys. złotych. Szczegóły w informacji prasowej polskiego dystrybutora - Horn Distribution

Eindhoven, 28 lutego 2013 roku – Marantz, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii audio, świętujący w tym roku 60-lecie swojej działalności w służbie muzyki, w znaczący sposób rozszerza horyzonty muzyczne dla współczesnego konsumenta ery cyfrowej przedstawiając NA-11S1 – sieciowy odtwarzacz audio i DAC (konwerter cyfrowo-analogowy) klasy referencyjnej. NA-11S1 zapewnia wymagającym słuchaczom nowy poziom odtwarzania muzyki wysokiej jakości, łącząc jednocześnie doskonałe funkcje audio z zaawansowanymi funkcjami streamingu oraz szerokie możliwości połączeniowe. Wszystko to w jednym urządzeniu zaprojektowanym z myślą o prostocie użytkowania i wszechstronności. Wyposażony w wyjątkowe technologie Marantza, wykorzystujący wiele modułów HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Modul), NA-11S1 zapewnia łączność z szeroką gamą urządzeń przenośnych, jak również możliwość połączenia z siecią i komputerami PC. Wszystkim można z łatwością sterować przy użyciu pilota lub aplikacji Marantz Remote App.

NA-11S1 jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym odtwarzaczem nowej generacji jaki dotychczas stworzono. Jego wprowadzenie do tegorocznej kolekcji Premium to kolejny prawdziwy kamień milowy w 60-letniej historii Marantza i doniosła wiadomość dla każdego audiofila. Wreszcie można cieszyć się z nowych mediów na najwyższym dostępnym poziomie jakości dźwięku. Dzięki wykorzystaniu coraz powszechniej dostępnych do pobrania plików muzycznych wysokiej rozdzielczości, dostępna jest teraz studyjna jakość odtwarzania w zaciszu własnego salonu. Zapierająca dech w piersiach jakość dźwięku jest możliwa, ponieważ urządzenie posiada wbudowany konwerter DSD1782 (High Current Audiophile D/A converter) jak również oryginalny DSP Marantza i cyfrowy filtr PEC777 – high-end’owy algorytm wcześniej używany tylko w profesjonalnych studiach nagrań – nazywamy to Marantz Musical Mastering. Ten typ filtrowania zachowuje większą szczegółowość dla jeszcze szerszej sceny dźwiękowej oraz doskonałą równowagę. Jego analogowe układy audio wyposażone w słynne rozwiązania Marantz HDAM-SA2 i HDAM oraz transformator toroidalny zapewnią, że zapas mocy zawsze jest błyskawicznie dostępny. Sztywne, pokryte miedzią chassis z 5mm grubości górną pokrywą z aluminium minimalizuje wibracje i zakłócenia. Co ważne, dostępny wybór filtrów cyfrowych pozwala na dostrojenie dźwięku do własnych preferencji.

Zaprojektowany do odtwarzania bogatego i pełnego spektrum dźwięku ze wszystkich popularnych źródeł muzyki, Marantz NA-11S1 jest wyposażony w port Ethernet, dzięki czemu można podłączyć go do domowej sieci, aby mieć dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych i serwisów muzycznych, takich jak last.fm czy Spotify. NA-11S1 jest również wyposażony w Apple Airplay, dzięki czemu użytkownicy mogą przesyłać swoją muzykę z iTunes, czy z komputera Mac lub PC, jak również bezpośrednio z iPhone, iPad lub iPod touch. Dzięki zgodności ze standardem DLNA 1.5, użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do swoich lokalnych bibliotek plików, takich jak Network Attached Storage (NAS) oraz odtwarzać wiele formatów plików audio, w tym WAV, WMA, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC i ALAC, jak również pliki FLAC HD 192/24 i WAV 192/24. Funkcja Gapless (brak przerw między utworami) jest obsługiwana dla nieprzerwanego odtwarzania koncertu na żywo lub słuchania muzyki klasycznej.

Wejścia USB na przednim oraz tylnym panelu poszerzają możliwości rozbudowy jeszcze bardziej, pozwalając użytkownikom cieszyć się muzyką z iPhona i iPoda dzięki cyfrowemu połączeniu i usłyszeć muzykę z ich domowego systemu audio, z całkiem nowym bogactwem szczegółów i udoskonaleń możliwych dzięki zaawansowanym układom wbudowanym w NA-11S1. Przedni port USB typu A jest otwarty dla urządzeń przenośnych lub pamięci USB. Port USB-B działa w trybie asynchronicznym do podłączenia PC lub Mac bezpośrednio, i obsługuje nie tylko 192 kHz/24bit ale także DSD 2.8MHz oraz 5.6MHz dla maksymalnej wszechstronności. Dodatkowo, nowo opracowana technologia izolowania masy od sygnału (Ground/Signal Izolator) pomaga zredukować szumy PC dla najwyższej jakości dźwięku. Dostępne są również dwa wejścia cyfrowe umożliwiające stosowanie NA-11S1 jako przetwornika DAC dla innych źródeł dźwięku cyfrowego. Analogowy stopień wyjściowy posiada niezbalansowane (RCA) i zbalansowane (XLR) podłączenia. Symetryczne wyjścia dają możliwość użycia opcji odwrócenia fazy dla kompatybilności z dowolnym przedwzmacniaczem wyposażonym w XLR. Dostępny jest nawet wysokiej jakości dedykowany wzmacniacz słuchawkowy, który posiada własny stopień wyjściowy wyposażony w układy HDAM-SA2 wraz z precyzyjną analogową regulacją głośności.

Marantz wraz z wprowadzeniem nowego NA-11S1 naprawdę wyznacza kolejny etap historii. Ten sieciowy odtwarzacz audio jest doskonałym dodatkiem do istniejących urządzeń Marantz serii 11S3: wzmacniacza PM-11S3 i uniwersalnego odtwarzacza CD/SACD – SA-11S3. Będzie on dostępny u autoryzowanych dealerów Marantz w czarnym lub szampańskim-złotym wykończeniu od kwietnia.

60 lat Marantz: ponieważ muzyka ma znaczenie Wszystko zaczęło się w 1948 roku, kiedy CBS wprowadziła pierwsze płyty LP, wywołując zainteresowanie opinii publicznej jakością odtwarzanej muzyki. Jednym z zainteresowanych był miłośnik muzyki, niezależny grafik oraz muzyk-amator: Saul Bernard Marantz, rodowity nowojorczyk urodzony w 1911 roku. Pomimo, iż uwielbiał posiadane nagrania LP, był jednakże bardzo niezadowolony z urządzeń je odtwarzających, tych dostępnych wówczas na rynku. Spędzał więc wiele godzin w piwnicy projektując, budując i przerabiając posiadane wzmacniacze, by mogły odtwarzać jego cenne płyty/nagrania LP w pożądany sposób. Cztery lata później stworzył perfekcyjny i zarazem rewolucyjny przedwzmacniacz – wyposażony w equalizer, który mógł poradzić sobie z niestabilną wówczas charakterystyką nagrań. Nazwał go „Audio Consolette”. Wzmacniacz ten wywierał tak silne wrażenie na każdym kto go usłyszał, że zdecydował się wyprodukować 100 sztuk i je sprzedać. Mniej więcej rok później zostało sprzedanych ponad 400 sztuk tych urządzeń. Ze względu na dużą ilość zamówień, Saul zdecydował się na założenie firmy Marantz w 1953 roku otwierając fabrykę w Woodside. Jego talent i zdolność do przekazywania utalentowanym inżynierom swojej własnej wizji zaowocowała legendarnymi produktami w kolejnych dekadach.

Dziś ta sama pasja do perfekcji i oddania muzyce są czynnikami określającymi firmę Marantz. 60 lat po jej powstaniu, inżynierowie Marantza nadal konsekwentnie przesuwają granice technicznej doskonałości. Ponieważ w firmie Marantz, techniczna doskonałość jest częścią podróży – a nie jej celem. Każdy nowy przełom celebrowany jest przez wszystkich. Ponieważ każdy nowy krok przybliża produkty coraz bardziej do odtwarzania muzyki dokładnie tak, jak chciał tego jej twórca. Ponieważ muzyka ma znaczenie. Aby dowiedzieć się więcej o historii firmy i do wzięcia udziału w obchodach 60. rocznicy marki, odwiedź nasza stronę internetową www.marantz.pl i specjalną sekcję Historia Marantz.
Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj