MARANTZ NA6005

Marantz wypuszcza nowy sieciowy odtwarzacz wysokorozdzielczy

Eindhoven, 14 stycznia 2015 roku – Marantz, światowy lider zaawansowanych technologii audio, przedstawił dzisiaj nowy sieciowy odtwarzacz audio, NA6005 uzupełniając tym samym dostępny już duet wzmacniacza PM6005 i odtwarzacza płyt CD6005. Nowe urządzenie otwiera świat całkowicie nowych możliwości przed aktualnymi posiadaczami komponentów stereo. Co warte szczególnej uwagi, NA6005 posiada wbudowaną obsługę technologii WiFi i Bluetooth, jak również szereg unikatowych technologii audio stworzonych przez Marantz, dających wiele możliwości połączeniowych zapewniając jednocześnie najlepszą jakość dźwięku.

Kontynuując sukcesy swoich większych braci, NA-11S1 i NA8005, nowy NA6005 dziedziczy wiele technologii klasy referencyjnej oferując je wymagającym, ale wrażliwym na cenę miłośnikom muzyki. By zagwarantować znaną na całym świecie jakość Marantz, obudowa urządzenia jest bardzo trwałą konstrukcją, zasilacz wyjątkowo mocny a komponenty elektroniczne zostały starannie dobrane. Dumni użytkownicy mogą cieszyć się muzyką o wyjątkowej czystości i niezmąconej przejrzystości dzięki wysokiej klasy przetwornikowi cyfrowo-analogowemu DAC i unikatowemu rozwiązaniu stopnia mocy. Układy audio zawierają rozwiązanie stworzone przez Marantz – HDAM i HDAM-SA2 w hybrydowej konfiguracji, aby móc osiągnąć niski poziom zakłóceń i dużą szybkość dla szczegółowego odtwarzania z wysoką mocą jednocześnie.

Za pośrednictwem wbudowanego WiFi lub portu Ethernet, NA6005 łączy się z siecią domową uzyskując dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych i popularnego serwisu muzycznego Spotify z aplikacji Spotify Connect. Poza tym jest wyposażony w Apple Airplay, tak więc użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo muzykę za pomocą iTunes z komputerów Mac lub PC, jak również bezpośrednio z iPhona, iPada lub iPod touch. Dzięki kompatybilności z DLNA 1.5, miłośnicy muzyki mają możliwość słuchania muzyki zapisanej lokalnie na dyskach NAS lub serwerze mediów i odtwarzać wiele formatów plików, wliczając w to WAV, WMA, MP3 i AAC. Co więcej NA6005 odtwarza pliki audio wysokiej rozdzielczości takie jak: DSD 2,8MHz/5,6MHz, FLAC 192/24, WAV 192/24, AIFF i ALAC. Dostępne jest też odtwarzanie bez przerw (Gapless) dla nieprzerwanej przyjemności słuchania koncertów na żywo lub nagrań muzyki klasycznej.

Umieszczone na froncie wejście USB rozszerza możliwości jeszcze bardziej, pozwalając użytkownikom na słuchanie muzyki z iPhona i iPoda poprzez połączenie cyfrowe i cieszenie się każdym szczegółem i bogactwem muzyki z domowego systemu audio wzbogaconym przez zaawansowane obwody NA6005. Wbudowana funkcjonalność Bluetooth pozwala nawet na podłączenie szerokiej gamy wspieranych urządzeń przenośnych przy użyciu jednego palca. Dostępne jest również cyfrowe wejście optyczne do podłączenia telewizora lub dekodera. Łatwość obsługi wszystkich funkcji jest zadziwiająca dzięki dużemu wyświetlaczowi i nowej dedykowanej aplikacji Marantz HiFi Remote App. To wszystko powoduje, że NA6005 stanowi otwarte drzwi do niezmierzonych pokładów stacji muzycznych, podcastów, kanałów dokumentalnych i wiele więcej – wszystko w doskonałej jakości dźwięku.

Nowy sieciowy odtwarzacz audio jest idealnym dodatkiem do niedawno przedstawionych urządzeń Marantz serii 6005 – wzmacniacza PM6005 i odtwarzacza Cd, CD6005. Urządzenie będzie dostępne u autoryzowanych dealerów w czarnej i srebrno-złotej wersji kolorystycznej do lutego bieżącego roku.

NA6005 – sieciowy odtwarzacz audio z WiFi i Bluetooth – główne funkcje

• Wysokiej jakości dźwięk dzięki rozwiązaniom Marantz

• Analogowe układy audio z Marantz HDAM-SA2 dla najwyższej jakości dźwięku

• Wbudowane funkcjonalności Wi-Fi i Bluetooth, podwójna antena

• Szybkie opcje połączeniowe WiFi-Sharing i WPS

• Sieciowy streaming muzyki przez DLNA, AirPlay, radio internetowe i integracja ze Spotify Connect

• Odtwarzanie audio wysokiej rozdzielczości, w tym DSD 2,8 i 5,6 MHz, FLAC 192/24, WAV 192/24, AIFF, ALAC i wsparcie Gapless

• Tryb DAC z cyfrowym wejściem optycznym i USB-A z przodu obudowy

• Konwerter C?A 192kHZ/24bit

• Wysokiej jakości komponenty

• Wzmacniacz słuchawkowy o konstrukcji w pełni dyskretnej zawierający układ Marantz HDAM-SA2

• Przyjazny środowisku: auto standby, mały pobór mocy w trybie standby

• Systemowy pilot do sterowania wzmacniaczem, odtwarzaczem CD i odtwarzaczem sieciowym

• Proste sterowanie dzięki dużemu, 3-wierszowemu wyświetlaczowi z przodu i nowej aplikacji Marantz HiFi Remote App

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj