MARANTZ NA8005

Nowy odtwarzacz sieciowy Marantz NA8005 z konwersją m.in. DSD i Double DSD

Urządzenie bazuje na referencyjnym NA-11S. Wyposażony jest w port Ethernet, więc możesz podłączyć go do domowej sieci, zyskując dostęp do tysiąca internetowych stacji radiowych oraz Spotify Connect. Został także wyposażony w technologię AirPlay firmy Apple, co pozwala strumieniować muzykę z iTunes bądź z komputerów Mac lub PC, jak również bezpośrednio z urządzeń mobilnych, takich jak iPhone, iPad, czy też iPod touch. Dzięki obsłudze DLNA 1.5 otwarty jest dostęp do zasobów NAS. Wspierane formaty: WAV, WMA, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC i ALAC, jak również pliki FLAC HD 192 kHz / 24bitów oraz WAV 192 kHz / 24bitów. Odtwarzacz obsługuje także funkcję Gapless, aby umożliwić odsłuchiwanie nagrań muzyki klasycznej lub nagrań z koncertów bez przerw między utworami.


Na przednim panelu znajduje się wejście  USB typu A dla urządzeń i pamięci przenośnych. Z tyłu znajduje się USB-B do odtwarzania m.in. plików przesyłanych z komputerów. Komputer rozpoznaje odtwarzacz jako zewnętrzną kartę dźwiękową, traktując ją jako domyślną dla całego systemu. NA800 dekoduje natywnie pliki DSD 2.8MHz i 5.6MHz. Jest to najłatwiejszy sposób cieszenia się wyśmienitą jakością dźwięku, porównywalną z jakością studia nagraniowego.

Obwody dźwiękowe zawierają moduły HDAM i HDAM-SA2 o hybrydowym połączeniu, aby zapewnić niski poziom zakłóceń i wysoką szybkość. Inżynierowie Marantza zadbali o izolację i filtrowanie zakłóceń generowanych przez komputer.

Obsługę sprzętu ułatwia Marantz Remote App dla urządzeń Apple i Android. NA8005 będzie dostępny od czerwca w kolorach czarnym i srebrno-złotym.


NA8005 Sieciowy Odtwarzacz z DAC- główne funkcjonalności

• Sieciowy odtwarzacz DLNA 1.5 ze strumieniowaniem sieciowym, technologią AirPlay, radiem internetowym oraz zintegrowaną obsługą Spotify Connect.

• Strumieniowanie sieciowe: obsługa formatów DSD, FLAC 192/24, WAV 192/24, ALAC oraz wsparcie funkcji Gapless

• Tryb DAC z 3 cyfrowymi wejściami (USB, koaksjalne, optyczne) i wejście USB-A na przodzie

• Port USB-B działa w trybie asynchronicznym oraz umożliwia obsługę PCM do 192kHz/24bity i bezpośrednie strumieniowanie DSD2.8 i 5.6Mhz.

• Analogowe obwody dźwiękowe zawierające Marantz HDAM®-SA2 dla zapewnienia najwyższej jakości dźwięku

• Audiofilski, wysokowydajny DAC oraz precyzyjny podwójny system zegara

• Wysokiej jakości, specjalnie dobrane komponenty

• W pełni dyskretna konstrukcja wzmacniacza słuchawkowego

• Systemowy pilot zdalnego sterowania do obsługi wzmacniacza, odtwarzacza CD oraz odtwarzacza sieciowego

• Menu ekranowe dostępne w języku polskim.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj