MARANTZ NR1604 & NR1504

MARANTZ NR1604 & NR1504
Nowe, sieciowe amplitunery kina domowego Marantz o smukłej konstrukcji – NR1604 i NR1504

Marantz przedstawił dwa nowe, amplitunery sieciowe o wyjątkowo smukłej konstrukcji – stworzone dla użytkowników ceniących sobie świetne wzornictwo i takich entuzjastów kina domowego, którzy nie chcą by ich sprzęt zajmował zbyt wiele miejsca. Analogicznie jak ich uznani poprzednicy, NR1604 i NR1504 oferują takie same mocne wrażenia dźwięku przestrzennego oraz świetny obraz jak ich więksi bracia, jednakże bez potrzeby stosowania wielkiej obudowy.
Obydwa nowe urządzenia dostarczają najbardziej zaawansowany pakiet możliwości sieciowych otwierając przed użytkownikiem niemal nielimitowaną ilość źródeł muzyki. Wbudowana technologia AirPlay pozwala użytkownikom na odtwarzanie zawartości ich bibliotek muzycznych z iPhona, iPoda touch i iPada bezprzewodowo w amplitunerach NR. Dzięki standardowi DLNA, można również przesyłać muzykę strumieniowo z lokalnego dysku pamięci masowej (NAS), słuchać tysięcy stacji radia internetowego lub muzyki z internetowych serwisów muzycznych, takich jak Spotify i Last.fm. Co warte szczególnej uwagi, miłośnicy muzyki mogą też cieszyć się muzyką zapisana w najnowszych formatach, jak Apple lossless, Gapless i FLAC HD 192/24.
Obok możliwości streamingu z sieci, Marantz oferuje typową dla marki wysoką jakość dźwięku możliwą do uzyskania dzięki sekcji dyskretnego wzmacniacza. NR1504 posiada 5-kanałowy wzmacniacz o mocy 85W na kanał. Sześć wejść HDMI umożliwia równoczesne podłączenie dekodera satelitarnego, odtwarzacza BD/DVD i konsoli do gier. Fani urządzeń przenośnych, takich jak kamery i różnego rodzaju smartfony i tablety pokochają wejście HDMI na przednim panelu, który znacznie ułatwi natychmiastowy dostęp do zawartości muzycznej i wideo z tych urządzeń. Część użytkowników skorzysta również z gniazda USB na przednim panelu. Co więcej, wszystkie ustawienia są dokonywane w bardzo prosty sposób – z pomocą zaawansowanego graficznego interfejsu użytkownika (GUI), polskie menu, Asystenta Ustawień i pomiarów w pomieszczeniu dokonywanych przez Audyssey MultEQ. Nie ma więc potrzeby studiowania instrukcji użytkownika, wystarczy podążać za instrukcjami na ekranie.
Dla jeszcze większej wygody można także użyć urządzenia przenośnego z systemem Android lub iOS, by kontrolować NR z poziomu aplikacji Marantz Remote App.
NR1604 oferuje jeszcze więcej mocy z 7-kanałowego wzmacniacza o mocy 90W na kanał. To urządzenie jeszcze bardziej przewyższa możliwości audio i wideo swojego mniejszego brata. Co trzeba zauważyć, to zdolność NR1604 do współpracy z ekranami TV następnej generacji wyświetlającymi obraz 4k Ultra HD. Oprócz 4k i 3D pass-through, NR1604 oferuje również upscaling wideo do 1080p i 4k, by umożliwiać korzystanie z przyszłych rozwiązań. Dodatkowo używając funkcji Multi Zone można słuchać muzyki odtwarzanej w głównym pomieszczeniu, a także dodatkowo w innym, jak kuchnia czy sypialnia, po podłączeniu wyłącznie dodatkowej pary głośników.
NR1604 i NR1504 będą dostępne w czarnej i srebrno-złotej wersji wykończenia obudowy począwszy od kwietnia.

 Maranatz NR1504 Marantz NR1604

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj