MARANTZ NR1608 & NR1508

MARANTZ NR1608 & NR1508
Marantz, światowy lider w dziedzinie zaawansowanej technologii dźwięku, ogłosił dziś wprowadzenie dwóch sieciowych amplitunerów kina domowego w wersji slim: NR1608 oraz NR1508. Urządzenia te łączą w sobie najnowsze funkcjonalności kina domowego, z możliwością odtwarzania muzyki w trybie multiroom – a wszystko to w niewielkiej obudowie, którą bez problemu można umieścić nawet w najciaśniejszej przestrzeni.

Od wielu lat, Marantz wyznacza standardy dla kompaktowych amplitunerów kina domowego, tworząc modele pełne najnowszych technologii, ale równocześnie przyjazne dla tych, którzy cenią sobie niewielkie rozmiary urządzeń. Najnowsze NR1608 i NR1508 kontynuują tą ideę, dostosowując się do aktualnych trendów: są kompatybilne z najnowszymi materiałami wideo o rozdzielczości ultra HD 4K, w tym z systemem Dolby Vision – uzupełniając je o legendarną jakość brzmienia Marantz, zarówno dla odtwarzanych filmów jak i muzyki. Zaprojektowane, aby stać się sercem Twojego systemu domowej rozrywki, oba modele posiadają również wiele funkcjonalności pozwalających na dzielenie się i wspólne rozkoszowanie ulubioną muzyką poprzez strumieniowanie poprzez sieć, Bluetooth i Airplay celem odtwarzania bezpośrednio z urządzeń mobilnych oraz HEOS dla zbudowania bezprzewodowego systemu multiroom.

NR1608: 7.2 kanałowy, dźwięk 3D surround, funkcjonalność HEOS, smukła obudowa wersji slim

 

Marantz rozpoczął nowy trend swoim NR1501: w pełni funkcjonalnym amplitunerem kina domowego, zaprojektowanym jako kompaktowe urządzenie, którego zadaniem jest wypełnienie przestrzeni dźwiękiem, aniżeli pokaźnych rozmiarów sprzętem. NR1608 to nowa generacja tego urządzenia. Posiada wszystko co jest potrzebne, aby cieszyć się doskonałym brzmieniem zarówno w trakcie odtwarzania filmów jak i muzyki – a wszystkie niezbędne komponenty zmieszczono w smukłym urządzeniu, które posiada jedynie 10,5 cm wysokości.

Ważnym nowym trendem w dziedzinie tworzenia domowego systemu kina domowego jest wysoka rozdzielczość, zarówno dźwięku jak i obrazu – i owszem – NR1608 jest w stanie zagwarantować jedno i drugie! Nie tylko jest w pełni kompatybilny z wszelakimi wariacjami obrazu 4K Ultra High Definition, takimi jak obraz od 4K 60Hz do HDR, ale również z obsługą Dolby Vision i Hybrid Log Gamma (HLG, dostępne w przyszłej aktualizacji oprogramowania). Posiada również dekodery Dolby Atmos oraz przestrzennego dźwięku 3D DTS:X; siedem kanałów wzmocnienia, zapewniających emocje prawdziwego kina domowego; osiem wejść HDMI, umożliwiających podłączenie wielu źródeł w wysokiej rozdzielczości, takich jak odtwarzacz Blu-ray, urządzenia do strumieniowania dźwięku, dekodery, czy konsole do gier – z obrazem 4K i dźwiękiem surround w wysokiej rozdzielczości. Dzięki możliwości ustawienia głośników w konfiguracji 5.1.2-kanałowym i mocy 7x90W znajdziesz się w centrum akcji.

Dodatkowo przeskaluje starsze źródła takie jak np. DVD bezpośrednio do formatu 4K i stworzy wrażenie dźwięku przestrzennego przy słabszych ścieżkach, korzystając z procesowania Dolby Surround i Neutral:X. Urządzenie jest również kompatybilne ze ścieżkami w Dolby TrueHD oraz DTS-HD, tworząc z nich dźwięk przestrzenny 5.1 lub 7.1.

Audyssey MultEQ znacznie upraszcza precyzyjną instalację i kalibrację urządzenia, a opcjonalna aplikacja Audyssey MultEQ Editor może być użyta do dalszego udoskonalenia brzmienia zgodnie z proponowanymi profilami, bądź do całkowitego dostosowania dźwięku względem własnych upodobań. Ponadto Audyssey Dynamic EQ dba o zachowanie jasności i klarowności brzmienia, nawet jeśli system gra na niskim poziomie głośności, podczas gdy Dynamic Volume eliminuje irytujące skoki głośności między programem a reklamami.

Wysoka rozdzielczość i świetna rozrywka nie kończą się na kinie domowym. NR1608 ma możliwość odtwarzania muzyki z sieci lokalnej, bądź z Internetu, przy pomocy kabla sieciowego lub łączności Wi-Fi. Odtwarza też stacje radia internetowego i treści z serwisów muzycznych takich jak Deezer, Spotify Connect czy Tidal. Ma możliwość odtwarzania muzyki bezpośrednio z komputera lub dysku zewnętrznego w rozdzielczości do 192kHz/24bit oraz DSD 5.6MHz, ale także ze zwykłego formatu MP3. Możesz odtwarzać pliki wysokiej rozdzielczości bezpośrednio z pamięci USB, korzystając z panela przedniego, lub korzystając z łączności Bluetooth bądź Airplay łączyć się z tabletem czy smartfonem.

NR1608 może również stać się częścią kompletnego, bezprzewodowego zestawu multiroom, dzięki integracji z systemem HEOS. Korzystając z aplikacji HEOS (z którą można łączyć się bezpośrednio przy pomocy aplikacji sterującej Marantz Remote 2016), połącz urządzenie z dowolnymi głośnikami marki HEOS, znajdującymi się w dowolnym pomieszczeniu. Dzięki temu równocześnie posiadasz całkowitą kontrolę nad amplitunerm jak i możesz odtwarzać muzykę w całym swoim domu, korzystając z sieci domowej, Internetu czy nawet po prostu z plików przechowywanych na Twoim telefonie. Od Ciebie zależy wybór, czy zagrasz tą samą piosenkę w każdym pomieszczeniu, czy też wypełnisz cały dom różnymi dźwiękami.

Aby urządzenie było kompletne, NR1608 posiada również prosty program konfiguracyjny Setup Assistant, który pomoże w instalacji, różnokolorowe terminale głośnikowe, aby uniknąć wymieszania się poszczególnych kanałów oraz inteligentny program ECO, pozwalający na zmniejszenie konsumpcji energii elektrycznej, bez strat na jakości działania systemu. Zwyczajnie uruchom program oszczędzania energii, albo wyłącz go, kiedy chcesz użyć pełnej mocy przy swoim ulubionym utworze. NR1608 posiada również certyfikat Imaging Science Foundation, oraz pełny zestaw kontrolek niezbędnych do kalibracji obrazu video, umożliwiających technikom ISF na zaawansowaną kontrolę, a także stworzenie profili obrazu ISF Dzień/Noc.

Podsumowując: NR1608 to kompletny system domowej rozrywki, podany w stylowym opakowaniu w wersji slim: Marantz zredukował rozmiar urządzenia, ale nie jego możliwości.

NR1508: kompaktowy i w przystępnej cenie, dzięki dbałości o prostotę

 

NR1508 to prostsze urządzenie, zaprojektowane dla wszystkich tych, którym nie zależy na wszystkich funkcjonalnościach dostępnych w modelu NR1608, ale potrzebują stylowego, dobrze grającego sprzętu, który stanie się centrum ich domowej rozrywki. To 5.2-kanałowe urządzenie (85W na kanał) jest kompatybilne z wszystkimi formatami 4K dla każdego ze swoich sześciu wejść HDMI, oraz bezproblemowo dekoduje materiały w formatach Dolby True HD oraz DTS-HD w przypadku konwencjonalnych ustawień surround. Dostępny jest podstawowy set-up Audyssey MultEQ i kalibracja, jak również NR1508 można kontrolować przy pomocy aplikacji Marantz 2016 AVR.

Łączność w sieci i bezprzewodowe strumieniowanie muzyki są również ważnymi częściami możliwości NR1508, wliczając w to Bluetooth, Airplay oraz Ethernet/Wi-Fi, dostęp do stacji radia internetowego, streamingowych serwisów muzycznych, czy też plików przechowywanych lokalnie. Obsługuje rozdzielczości do 192kHz/24bit oraz DSD5.6MHz. Dodatkowo, NR1508 posiada zintegrowaną funkcjonalność HEOS multiroom audio, pozwalając mu na stanie się częścią kompletnego systemu muzycznego, obejmującego cały dom, oraz kontrolowanego przy pomocy aplikacji HEOS.

Podobnie, jak w przypadku NR1608, urządzenie posiada wyświetlany na ekranie Setup Guide i różnokolorowe terminale głośnikowe na tylnym panelu, aby ułatwić instalację, oraz Inteligentny Program ECO, który pozwala na oszczędzanie energii bez strat w jakości odtwarzania.

NR1608 i NR1508 będą dostępne począwszy od czerwca 2017 w kolorach black lub silver gold.

NR1608 7.2-kanałowy amplituner AV w wersji slim, z funkcjonalnością HEOS – cechy szczególne:
• Dyskretny, 7-kanałowy amplituner, 90 W na kanał
o Dość mocy, aby wypełnić średnie pomieszczenia legendarnym brzmieniem Marantz
• Pełnopasmowy pass-through 4K/60 Hz, podpróbkowanie koloru 4:4:4, HDR i BT.2020, dodatkowo Dolby Vision kompatybilne z Hybrid Log Gamma (HLG dostępne w przyszłej aktualizacji oprogramowania)
o Najnowszy standard HDMI zapewniający kompatybilność z przyszłymi technologiami
• 8 wejść HDMI (w tym 1 z przodu) z pełną obsługą HDCP 2.2
o Wystarczająca liczba wejść dla Twojego Blu-raya, konsoli do gier i innych urządzeń
• Konwersja sygnału analogowego do HDMI oraz przeskalowywanie SD/HD do 4K dla starszych źródeł
o Jakość obrazu Full HD lub nawet Ultra HD ze starych źródeł analogowych lub DVD
• Dolby Atmos (do 5.1.2) oraz DTS:X
o Potężny dźwięk 3D z pełni otaczającymi efektami
• Wbudowane Wi-Fi 2.4GHz/5GHz ze wsparciem dual band
o Ulepszona stabilizacja łączności w sieci, zwłaszcza w domach objętych przez Wi-Fi n
• Integracja bezprzewodowego systemu multiroon HEOS
o Połącz się z innymi urządzeniami HEOS, aby wypełnić dźwiękiem cały dom, a wszystko to kontroluj aplikacją HEOS
• AirPlay, Bluetooth, radio internetowe, Spotify Connect, Tidal, Deezer, muzyka z sieci
o Dostęp do niemal nielimitowanych źródeł dźwięku
• Odtwarzanie DSD (2.8/5.6MHz), FLAC, ALAC oraz WAV
o Dźwięk w wysokiej rozdzielczości, dla prawdziwych entuzjastów Hi-Fi
• Audyssey MultEQ, Dynamic Volume oraz Dynamic EQ
o Dźwięk idealnie przystosowany do pomieszczenia, w którym się znajduje
• Wsparcie aplikacji Audyssey MultEQ Editor (dostępna w cenie 20 EUR w AppStore)
o Profesjonalne dostrajanie dźwięku
• Kolorowe terminale głośnikowe, funkcjonalność Setup Assistant, zaawansowane GUI, aplikacja Marantz 2016 AVR Remote
o Łatwa instalacja, konfiguracja i użytkowanie
• Kalibracja obrazu isf
o Gotowy do profesjonalnej kalibracji telewizorów domowych lub projektorów
• Multi-room/Multi-source (druga strefa; przez wzmacniacz albo przedwzmacniacz)
o Oglądaj film w swoim kinie domowym, a w innym pomieszczeniu odtwarzaj muzykę
• Inteligentny moduł ECO
o Oszczędzanie energii bez uszczerbku na wydajności

NR1508 5.2- kanałowy amplituner AV w wersji slim, z funkcjonalnością HEOS – cechy szczególne (zaznaczono odrębnie cechy niedostępne w porównaniu z modelem NR1608):
• Dyskretny, 5-kanałowy wzmacniacz, 85 W na kanał
• 6 wejść HDMI (w tym jedno z przodu)
• Dekodowanie Dolby True HD oraz DTS-HD
• Dolby Atmos i DTS:X – NIEDOSTĘPNE
• Kalibracja obrazu isf – NIEDOSTĘPNA
• Audyssey MultEQ Editor app- NIEDOSTĘPNE
• Konwersja sygnału analogowego do HDMI oraz przeskalowywanie SD/HD do 4K – NIEDOSTĘPNE

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj