MARANTZ SR6008 &SR5008

Dwa nowe amplitunery A/V (999 i 799 euro) z zaawansowanymi funkcjami sieciowymi. Wyższy model obsługuje poprzez HDMI format DSD

SR6008 i SR5008 posiadają wszystkie nowoczesne sieciowe funkcjonalności, wliczając w to Apple’owski AirPlay, radio internetowe, serwisy muzyczne Spotify i last.fm, a nawet wsparcie dla Windows 8/RT. Dzięki standardowi DLNA można łatwo strumienować muzykę z dysku sieciowego w domu, także o jakości HD audio (WAV HD, FLAC HD, Apple lossless), a odtwarzanie bez przerw (gapless) umożliwi pełne doświadczanie muzyki koncertowej. Dodatkowo do dyspozycji wielojęzyczne wsparcie Setup Assistant, także w języku polskim, intuicyjny graficzny interfejs użytkownika i aplikacja Marantz Remote App dla urządzeń iOS i Android.

SR5008 posiada 7-kanałowy wzmacniacz o konstrukcji dyskretnej i mocy 180 W na kanał. Oferuje siedem wejść HDMI 3D/4k/ARC (Audio Return Channel), w tym jedno z nich wygodnie umieszczone z przodu dla łatwego i szybkiego podłączenia smartfona czy kamery. Wideo o mniejszej rozdzielczości może być skalowane do rozdzielczości Full-HD, czy nawet 4k dla jeszcze lepszych wrażeń. Dodatkowe funkcjonalności poprawiają ogólne wrażenia z użytkowania tego sprzętu: automatyczne kalibracja dźwięku przestrzennego z Audyssey MultiEQ XT i Dynamic Volume Control; multiroom z elastycznym multi-source i tryb „video-off” zapewnia cieszenie się muzyką i filmami w prawdziwie dynamicznym stylu Marantz.

Wymagający entuzjaści kina domowego mogą wybrać wyższy model – SR6008. Jest on wyposażony w sekcję wzmacniacza o mocy 7×185 W, siedem wejść i dwa wyjścia HDMI. Technologia InstaPrevue umożliwia podgląd wszystkich podłączonych do wejść źródeł HDMI na ekranie, w formie podglądu obraz-w-obrazie; drugi port HDMI pozwala innym odbiorcom cieszyć się dźwiękiem i obrazem lub muzyką w innym pokoju, podczas używania systemu w głównym pomieszczeniu. Dotychczas dostępne tylko w wyższej klasy urządzeniach, teraz też w SR6008 dostępne są Audyssey DSX i DTS Neo:X 7.1 do obsługi dodatkowych kanałów efektowych (dodatkowe głośniki surround – przód Wide i Height). Dodatkowo, nowe urządzenie wspiera wyjście drugiej strefy ze źródeł cyfrowych (HDMI, optical, coaxial lub sieć) do odtwarzania różnej zawartości audio w tym samym czasie w głównym pomieszczeniu i w drugim pomieszczeniu. Dla fanów winyli dostępne jest także wejście phono MM. Sprzęt jest wyposażony w system Audyssey MultEQ XT Pro, najbardziej dokładny system kalibracji pomieszczenia z algorytmem optymalizacji jaki jest aktualnie dostępny. Aluminiowy front dopełnia całości tego amplitunera A/V klasy premium.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj