MARANTZ SR7009 & SR6009

MARANTZ SR7009 & SR6009
Pierwszy amplituner Marantza do obsługi technologii Dolby Atmos. Dopiero teraz wszyscy poczują jak to jest w pełnym otoczeniu

Eindhoven, 21 lipca 2014 roku – Marantz, światowy lider zaawansowanych technologii audio z dumą przedstawia swój pierwszy sieciowy amplituner AV z obsługą Dolby Atmos, SR7009. Entuzjaści kina domowego będą teraz mogli doświadczyć całkowicie nowych doznań otaczającego dźwięku w swoich domowych kinach dzięki uznanej jakości dźwięku Marantz. W tym samym czasie do sklepów trafi młodszy brat tego urządzenia, SR6009 oferujący wbudowaną obsługę Wi-Fi, Bluetooth i najnowsze technologie przetwarzania dźwięku i obrazu.

SR6009 – 7.2-kanałowy amplituner AV z obsługą sieci, z Wi-Fi i Bluetooth

Będący następcą swojego znanego poprzednika, nowy SR6009 oferuje w pełni aluminiową zamykaną przednią osłonę przycisków sterujących i portów połączeniowych. Wyglądające stylowo urządzenie kładzie specjalny nacisk na jakość dźwięku i posiada dekodery dla standardowego audio, jak również Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, by zapewnić przestrzenne wrażenia dźwiękowe, bogate w szczegóły, w których można się w pełni zanurzyć. Co więcej, 7-kanałowy wzmacniacz o mocy 185W na kanał posiada najnowsze rozwiązania topologii prądowego sprzężenia zwrotnego oraz własne rozwiązanie Marantz – wysokiej rozdzielczości układy HDAM. Pozwala to na zaoferowanie dużej mocy, jak i zadziwiającej finezji dźwięku. Prawdziwą wszechstronność wykazuje SR6009 w zakresie sieciowych możliwości połączeniowych otwierając niemal nieograniczony dostęp do źródeł muzyki. Urządzenie to zapewnia pełne możliwości streamowania dzięki wbudowanemu cyfrowemu odtwarzaczowi mediów, który może dekodować pliki muzyczne zapisane w komputerze PC lub nośniku zewnętrznym podłączonym do sieci. Obsługiwane są niemal wszystkie formaty, w tym MP3, WMA, FLAC HD, ALAC, WAV192/24 i AAC. Gapless, DSD i AIFF są także wspierane pozwalając na doskonały odbiór koncertów na żywo czy nagrań z muzyką klasyczną. Wyposażony w technologię Apple AirPlay, SR6009 oferuje dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych, streamingowych serwisów muzycznych, jak Spotify Connect. Całości pakietu głównych funkcjonalności dopełnia przetwarzanie Audyssey DSX i DTS Neo:X 7.1, kompatybilne z iPod , cyfrowe wejście USB i wejście Phono MM dla miłośników winyli.


Sekcja wideo dostarcza zaawansowane technologie przetwarzania obrazu, wspiera najnowszy standard HDMI (4k 60Hz pass through), 7+1 wejscia HDMI i dwa wyjścia dla głównej strefy i multi zone. Co więcej, urządzenie zapewnia przetwarzanie używając technologii wysokiej jakości obrazu w celu upscallingu standardowego wideo wysokiej rozdzielczości do rozdzielczości Full HD 1080p, a nawet pełnego 4k (50/60Hz). Całość gwarantuje pełną kompatybilność z najnowszymi telewizorami HD i urządzeniami źródłowymi.

Jak w przypadku wielu z tegorocznych modeli, SR6009 posiada najnowszy, inteligentny tryb ECO redukujący znacząco konsumpcję energii kiedy urządzenie jest używane tylko do słuchania muzyki w tle lub działa na niższych poziomach głośności, oczywiście dzieje się to wszystko bez negatywnego wpływu na jakość dźwięku. Jeśli potrzebna jest wyższa moc podczas oglądania filmu lub głośniejszego słuchania ulubionej muzyki, SR6009 automatycznie przełącza się w tryb „full power output” oferujący pełny zakres dostępnej mocy. Inteligentny tryb ECO posiada trzy ustawienia: auto, włączony i wyłączony. Kalibracja i optymalizacja są również szybkie i proste z Audyssey MultEQ XT (Pro ready), a asystent ustawień i graficzny interfejs użytkownika wyświetlany na ekranie pozwala na dokonywanie ustawień oferując komunikację w języku polskim. Czysta przyjemność nigdy nie była tak łatwo dostępna.

SR7009 – 9.2-kanałowy amplituner AV z obsługą sieci i Dolby Atmos

Nowy SR7009 posiada wszystkie te same wspaniałe funkcjonalności dostępne w SR6009, ale idzie znacznie dalej udostępniając więcej unikatowych technologii audio. Posiada wzmacniacz z dziewięcioma dyskretnymi kanałami, każdy oferujący 200W czystej mocy. Wyobraź sobie: dziewięć strategicznie rozmieszczonych głośników gotowych do wykorzystania możliwości przetwarzania dźwięku, które idą znacznie dalej – dzięki swoim czterem układom DSP (Digital Sound Processing), SR7009 jest zdolny do obsługi 11.2 kanałów, by w pełni wykorzystać Audyssey DSX, DTS Neo:X 11.1, jak i najnowszą technologię dekodowania Dolby Atmos – miłośnicy kina domowego będą mogli doświadczać wszechobecnego dźwięku jaki jest tylko możliwy do uzyskania. Dzięki Dolby Atmos dźwięk dobiega ze wszystkich kierunków, także nad głową tak, by wypełnić pomieszczenie kina domowego ze zdumiewającą przejrzystością, mocą, detalami i głębią. SR7009 posiada wystarczająco dużo mocy, by obsłużyć zestawy 7, 9 lub 11 kanałów Dolby Atmos w konfiguracjach 5.1.2, 5.1.4, 7.1.2, 7.1.4* lub 9.1.2* korzystających z zamontowanych w suficie lub obsługujących Dolby Atmos głośników. Konfiguracja głośników 5.1.2 lub 5.1.4 bazuje na tradycyjnym układzie 5.1 uzupełnionym o 2 lub 4 głośniki ponad głową lub głośników przystosowanych do Dolby Atmos. Analogicznie konfiguracja 7.1.2 lub 7.1.4 bazuje na układzie 7.1 z dwoma lub czterema głośnikami ponad głową lub głośnikami przystosowanymi do Dolby Atmos. Konfiguracja 9.1.2 bazuje na układzie głośników 9.1 z dwoma głośnikami ponad głową. Dla uzupełnienia doskonałej funkcjonalności, SR7009 posiada nawet 3 wyjścia HDMI i 13.2-kanałowy przedwzmacniacz dla wyjątkowej wszechstronności podłączeń. Najbardziej zaawansowany zestaw do korekcji warunków odsłuchowych w postaci Audyssey MultEQ XT32 / LFC (Pro ready) oferuje dodatkowo najbardziej precyzyjną kalibrację głośników dla zagwarantowania, by każdy fotel w pomieszczeniu znajdował się w obszarze najlepszych warunków odsłuchowych. SR7009 i SR6009 będą dostępne w czarnym i srebrno-złotym wykończeniu począwszy od października 2014 roku.

(*: z dodatkowym wzmacniaczem mocy)
SR6009 – amplituner AV z obsługą sieci – główne funkcje

• Wbudowane Wi-Fi I Bluetooth

• Topologia prądowego sprzężenia zwrotnego i nowe układy Marantz HDAM

• 7-kanałowy wzmacniacz o konstrukcji dyskretnej, 185W na kanał

• Nowa konstrukcja przedniej pokrywy przełączników i gniazd; aluminiowy panel przedni

• Dolby TrueHD i DTS HD Master Audio

• Kalibracja Audyssey MultEQ XT (Pro ready)

• Audyssey DSX; dts-Neo:X (7.1-kan.)

• Najnowsza wersja HDMI z rozdzielczością 4k 50/60Hz 4:4:4

• 7+1 (na przedzie) wejść HDMI / 2 wyjścia (zone out) (4k 50/60Hz, 3D, ARC, Deep Color)

• HDMI skaling 1080p, 4k 50/60 Hz

• MP3, WAV, AAC, WMA, AIFF

• HD Audio streaming: FLAC 192/24, DSD, ALAC

• Odtwarzanie Gapless

• Port USB

• Spotify Connect*, Flickr* (* gdzie dostępny), obsługa radia internetowego

• Wejście Phono (MM)

• Asystent ustawień i zaawansowany graficzny interfejs użytkownika(GUI); obsługa w języku polskim

• 4 przyciski szybkiego wyboru (Smart Select) dla szybkiego dostępu do preferowanych ustawień wstępnych

• Wyjście przedwzmacniacza 7.2-kan., RS232

• Aplikacja sterująca dla urządzeń iOS i Android – Marantz Remote App

• Tryb ECO

SR7009 – amplituner AV z obsługą sieci – dodatkowe funkcje

• 9-kanałowy wzmacniacz dyskretny, 200W na kanał

• Konstrukcja z dużą osłoną przycisków i gniazd z przodu

• Dolby Atmos

• Audyssey MultEQ XT32, LFC, Pro ready

• Audyssey DSX; DTS Neo:X (11.1-kan.)

• 3 wyjścia HDMI (2 + 1 strefa)

• 11.2-kanałowe przetwarzanie sygnału i wyjście przedwzmacniacza 13.2-kanałowe (2 niezależne subwoofery)

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj